Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet Magyarországról egyeztet...

Lehet Magyarországról egyeztetni egy lakás bérlést?

Figyelt kérdés

Angliába szeretnék költözni, és szeretném ha már tudnám előre hol fogok aludni.

Azt viszont nem tudom, hogy ezt lehet-e külföldről egyeztetni, megoldani.

Tapasztalat ?


2019. okt. 29. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Csak úgy lehet, hogy van kint rokon vagy ismerős aki kivesz neked egy szobát.

Lakást nem tudsz egyből kivenni, mert komoly elvárások vannak

- 3-6 hónap fix bejelentett munkaviszony

- leellenőrzhető banki bérutalás

- másfél-2 havi deposit

Ritka esetben ha az ügynökség belemegy lehet egyből lakást bérelni de ahhoz fél vagy 1 év depositot kérnek, és referenciát ( valakit aki kint él, és igazolja te vagy az akinek mondod magad)

Ezek nélkül se rokon se barát nem tud intézkedni neked.

Szobát lehet.

Mi is intézónk annak idején egy jó barátnak.

Kinéztünk egy szobát, és mivel mi már több éve kint éltünk, mi lettünk a referencia az ügynökségnek. Mi vállaltuk, hogy aki kijön az megbízható, tud fizetni. 2 heti deposit és + 1 heti bérletidíjat előre kifizettük.

Ha nincs ilyen ismerős, vagy rokon, akkor csak úgy tudsz szobát bérelni, hogy már kint vagy.

13 éve élek kint, tapasztalatból mondom, hogy nehéz lakást bérelni. ( elején mi is szobában voltunk) ma már lakást bérelünk, csak mi lakunk benne, idegenek nélkül.

2019. okt. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Studio flatnél ugyan ez a helyzet ?
2019. okt. 29. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, semmilyen lakást se fogsz kapni rögtön.

Hacsak nem fizetsz be egyszerre több hónapnyi előleget, vagy jössz alapban munkára, ahol megszervezik neked a lakást is.

2019. okt. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Igen studio flatnél is ugyanez a szabály amit leírtam.

Nem fogsz kapni egyből lakást. Csak úgy ahogy írtam. fél vagy 1 év deposit és kell egy referenciaszemély, vagy cég aki igazolja, hogy te vagy az akinek mondod magad. Nem könnyű lakást bérelni, mivel a lakásbérlést az ügynökség a fizetésedhez méri. Ugyanis nem adják ki a lakást annak akinek mondjuk a havi fizetése 1200 font, de a lakásbérlés havi díja 900 font..(+ a rezsi, counciltax)

Arról nem is beszélve, hogy egy studió sem olcsóbb mint mondjuk egy 2 szobás lakás ára. Ahol én élek (nem London) ott egy studió havi 550 fonttól indul + a rezsi, counciltax. Én 2 szobás lakást bérelek 620 font + rezsi, counciltax.. Londonban ugyanekkora lakásokért majdnem duplaárat fizet az ember.

2019. okt. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szóval innen nem tudok intézkedni, ez tiszta.

Ismerősöm van, de csak Londonban, ahova nem igazán szeretnék menni, más nagyvárosokat néztem, azonban ha ott nincs ismerősöm, hogyan induljak útnak ? Ha egyáltalán útnak induljak.

Kezdetben béreljünk hotelszobát amig nem találunk albérletet ?

2019. okt. 31. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi annak idején ismerős hiánya miatt, úgy oldottuk meg, hogy előbb kiválasztottuk a várost ahová menni akartunk. Úgy időzítettük a repülést, és az utazást, hogy legalább délutánra a városban legyünk. Olyan 2 órakor érkeztünk. Állomástól közel bed & breakfast hotel volt. Ott megszálltunk 2 éjszakára. De még aznap mászkáltunk, és találtunk olyan ingatlanügynökséget ahol volt nekünk megfelelő szoba kiadó. Vele megegyeztünk, kifizettük a depositot, és az 1 heti bérleti díjat, és 2 nap múlva már benne is voltunk. Munkánk az egyből volt. Amikor a cég 6 hónappal később átvett minket, és fix munkaviszonyunk lett, akkor elkezdtünk keresni lakást amit kivehetnénk. Az is sikerült.
2019. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lehet hülye kérdés lesz, de a deposit az úgy működik hogy befizeted, és azon kívül a lakbért ugyan úgy fizeted ? Vagy tegyük fel ha 1 havi depositot kérnek, akkor az első havi lakbéred ki is fizetted azzal ?

Azért furcsa, mert nekem anno középiskolás koromban így volt az albérletünknél.

2019. nov. 1. 11:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Deposit.

Ha szobát bérelsz akkor a legtöbb ügynökség 1-2 heti depositot kér + 1 heti lakbért. Tegyük fel a szoba bérleti díja heti 150 font. Kezdésnek egyből fizetned kell 450 fontot- Ugye 2 hét deposit, 1 hét bérleti díj. Az 1 hét bérleti díjjal már lakhatod is a szobát. Általában pénteken szokták fizetni a heti díjat, mert ügynökségi dolgozóként heti fizetésed is péntekre esik ( vagy csütörtökre ) a 2 hét deposit letétben van. Ha elköltözöl, és minden ok a szobával visszakapod.

Lakásbérlésnél. Tegyük fel a lakás bérleti díja 1000 font. Általában másfél vagy 2 havi depositot kérnek + 1 havi bérleti díj. Vegyük, hogy 2 havit kérnek ( az egyszerűsség kedvéért. ) Kezdésnek 3000 fontot fizetsz. Ahogy szobánál már lakhatod is be a lakást. A 2 havi deposit letétbe van helyezve. Lakásbérlésnél fél vagy éves szerződést írnak mindig. Vagyis minden évben ha maradni akarsz új szerződést kötnek veled. Ha elköltözöl, és minden ok a lakással, rezsiköltséggel nem vagy elmaradva, visszakapod a depositot. Ha gond van, levonják belőle.

ÍGy működik.

Viszont van egy jó hír is. Idén törvénybe iktatták, hogy az ügynökségek nem kérhetnek szerződési díjat. Ugyanis mindig kértek ami nem járt vissza. Tőlünk pl: évi 110 fontot kértek el szerződéskötés, és ügyintézésdíjként.

2019. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!