Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországban élők! Tényleg...

Franciaországban élők! Tényleg olyan veszélyes ott a helyzet, ahogy az a hírekben van? A többi lent.

Figyelt kérdés

A hírekben, meg itt is mindenki azt mondja, hogy oda mennyire nem érdemes már odamenni. Szoktam online francia tévéadásokat is nézni, és épp ma volt egy olyan, hogy mutatták, hogy mennyi muszlim vonult fel az utcákon, és tüntettek. Rengetegen voltak, ez elég kiábrándító volt nekem, mert eddig csak hallottam, hogy mennyien vannak ott, de most láttam is. Nekem gyerekkorom óta az volt az álmom, hogy egyszer ott fogok élni, mindig is vonzott az ország, meg Párizs is. Nem most költöznék ki, majd csak pár év múlva lenne rá lehetőségem, addig meg még veszélyesebb lesz a helyzet. Szerintetek tényleg nem érdemes már odamenni lakni?


Normális válaszokat lécci. Szerintem egy teljesen normális kérdést tettem fel én is. Érdemes még odamennem kiköltözni, vagy inkább gondolkozzak egy másik országban?



2019. nov. 10. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Az ilyen hírek nagy része azért hír, mert ezzel lehet pánikot kelteni.

A hétköznapi élet nem ilyen, csak annak nincs hírértéke, ezért arról nem közölnek semmit.

Pár kivételtöl eltekintve nem igazán van probléma, szóval ez nekem nem akadály.

2019. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk ha pár év múlva költöznél csak ki, akkor még van időd tájékozódni.

Itthon is tüntetnek az emberek. Számíts arra, hogy Franciaországban még gyakrabban. Az, hogy muszlimok tüntetnek az eltántorít attól, hogy oda költözz? Normális kérdést tettél fel, úgyhogy én is normális kérdést teszek fel: ha muszlimok tüntetnek az miért rosszabb/félelmetesebb, mint ha keresztények tüntetnek? Ők is ugyanúgy francia állampolgárok. És a franciák "szeretnek" tüntetni. Szerintem a keresztény sárga mellényesek hónapokig tartó tüntetése sokkal félelmetesebb volt, amiko nem békésen felvonultak, hanem gyújtogattak és mindezt azért, mert emelni akarták a környezetvédelmi adót a benzinárban.

Az, hogy egy ország mennyire biztonságos, ne abból döntsd el, hogy muszlimok tüntetnek-e az utcákon, hanem pl. bűnözési statisztikákból. És akkor azt láthatod, hogy Franciaországban 100ezer főre 150db rendőrség által feljegyzett bűneset történik (azaz lopástól kezdve gyilkosságig minden). Ugyanez Németországban 50, Ausztriában 30, Szlovákiában 10.

2019. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Miota zavarja a magyarokat az ha valaki muszlim? Gondolom kimaradt de az imadott orban viktorod most terdelt oda egy muszlim diktator ele, vagy a nagy barat oroszorszagban minden 5. ember muszlim. Eleve miota problema az ha valaki muszlim? Ha valaha is Hegyeshalomtol nyugatra tervezed az eleted, jobb ha ezt a kirekeszto rasszista magyar mentalitast elfelejted.
2019. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ítélem el a muszlimokat, ha normálisak. Törökország is tetszik mint ország, aztán ott sokkal több muszlim lakik mint Franciaországban, de az ország nagy része ott muszlim amúgy is. De tömegesen mennek a muszlimok Franciaországba, meg Németországba és a végén ők kerülnek ott is többségbe, tehát ez vár Európára tehát Franciaországra is? Egy muszlim kontinensen fogunk élni vagy mi? Franciaországban is az iszlám lesz az uralkodó vallás? Igen, vannak normális muszlimok is, de a terroristák is általában muszlimok. Nemhiába hallani róluk annyi hírt, hogy a céljuk, hogy mindenki áttérjen az ő vallásukra stb. Meg például azt nem értem még, hogy ha elköltöznek egy "nem muszlim" országba, akkor miért húznak kendőt a fejükre? Értem én, hogy megtartják a vallásukat, ezzel nincs is semmi baj, de miért kell feltélenül úgy is öltözködniük, ahelyett, hogy próbálnának beilleszkedni azzal, hogy európaisabban öltözködnek, mint pl.Törökországban, ott is egyre többen áttérnek a lazább öltözetre, és attól még a vallásukat is megtartják, nem áruljak el ezzel azt.
2019. nov. 11. 00:11
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy a vallások közül a muszlimok azok akik nem fogadnak el más vallást (tisztelet a kivételnek persze).
2019. nov. 11. 00:12
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Ez a kultúrájuk. A más kontinensen élő európaiak többsége sem hord más ruhát. Persze van aki Indiában szárít hord, de a többség marad a farmernél. Sok muszlim nem hord kendőt, mások pedig igen. Sőt, vannak olyan nők is akik nem muszlimok, mégis hordanak kendőt. A kendő még a magyar kultúrában is jelen van, nézd csak meg a nagyon időseket. Az, hogy most már nem divat, az más dolog.

A magyar média egyébként szereti bemutatni a "romló nyugatot" mint egy venezuelai gettót, pedig a valóságban egy sokkal élhetőbb, tisztább országokról van szó. Egyébként amikor azt mondják az emberek, hogy "jaj muszlim többségű ország lesz" akkor az hogyan fog megvalósulni és miért is probléma? Egy pl. egyiptomi párnak nem lesz 8 gyereke, hiszen nem tudják eltartani. Gyereket meg a fehérek is születnek.

Még egy dolog, hogy a franciák nem kimondottan kedvelik a Kelet-európai bevándorlókat sem. Számukra olyan leszel mint egy bangladesi. Lesz aki nyitott lesz, lesz aki meg épp hogy nem dobál meg.

2019. nov. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Most soros bérenc leszek, tudom, de én otthon, Borsodban sokkal rosszabbnak tartom a kozbiztonsagot, mint Parizsban, vagy akár a többi nyugati országban amivel riogat a kormány.

Rossz, erőszakos, szélsőséges emberek mindenhol vannak.

Szerintem alapvetően élhető hely Párizs.

Gettób negyedek mindenhol vannak, Pesten is pl. Persze, tudom Karigeri hibája mostmar.

De én alapvetően túlzásnak érzem azt, amit kommunikál a média nyugatról.

Szerintem gyere ki látogatóba és dönts a saját megítélésed szerint. Én ugyan nem itt, de muszlimok közt IS élek javarészt és semmiféle attrocitàs nem ért még.

De ezt tényleg mindenki maga döntse el. Van aki egy fejkendős nőtől is bepánikol, más pedig félelem nélkül éli a napjait.

Egyébként nem muszáj a fővárosba költözni, szerintem pl egy terrorcselekményre szinte 0 esély van a fővároson kívül.

A terroristáknak az a céljuk, hogy beszéljenek róla, évek múlva is féljenek és sok embert érintsen.

Itthon is Pesten lenne balhé, nem Mucsaröcsögén, aminek nincs hírértéke.

2019. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Franciaországba szeretnél menni de fogalmad sincs az ottani helyzetről? Azt sem veszed észre hogy Magyarországom iszlámellenes propaganda megy? Csak ezen az oldalon rengetek ilyen kérdés van amiben a Nyugat-Európában élők leírják hogy kamu propaganda hogy veszélyes lenne Franciaország vagy Németország.


Ja és egy jótanács. Nyugat-Európában így Franciaországban is sok féle etnikumú és vallású ember él. Ha te ezzel nem tudsz megbékélni, semmi keresnivalód Franciaországban. Mondjuk ha már itt tartunk ilyen felfogással még Budapesten sem. Vegyél magadnak egy tanyát az Alföldön. Ott garantáltan nem lesznek muszlimok.

2019. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Aki azt írta, hogy nem lesz muszlim többségű ország, mert nem szülnek annyi gyereket, annak elmondanám, hogy én sem úgy értettem. Hanem, hogy egyre több muszlim megy oda lakni, és így a végén a muszlimok lesznek többségben. Amúgy ez nem baj, de ha jobban belegondolunk elég fura lenne, ha Franciaország, ami európai ország, egy muzulmán lakta, ország lenne. Ezt úgy értem, hogy muzulmán lakta, hogy ők lennének többségben, az igazi francia embrerek meg elvesznének a saját országukban a muszlimok mellett. Mielőtt még bárki elkezdené itt mondani, hogy "mi az, hogy a saját országukban, hisz oda bárki mehet", tisztáznám, hogy én nem úgy értettem, hanem, hogy többségben franciák, vagy európaiak lakta országról beszélünk, a nevébe is benne van.


Köszönöm az eddigi normális válaszokat, jöhetnek még. Amúgy tudom, hogy a hírekben túlzásokba esnek az emberek, ha Nyugatról van szó, de nem hiába mondják, hogy a muszlimok mennyire veszélyesek. Oké, én tudom, hogy nem mindenki, meg nem kell általánosítani, de ha megnézzük a legtöbb terrorcselekményt, akkor általában (lehet, hogy tévedek) muszlimok követték el, és az utóbbi években eléggé megnőtt a terrorcselekmények száma.

2019. nov. 11. 23:52
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

"az igazi francia embrerek" - kik az igazi francia emberek? Akik ott élnek 30 éve? 60 éve? Akinek már a szülei is ott éltek? Vagy csak akinek a dédszülei is? Akinek mondjuk a szülei muszlim bevándorlók voltak, de ő már ott született, az nem igazi? Vagy csak akkor igazi ha ő már keresztény vallású?

Szerintem hagyd ezt a muszlim/francia/igazi/hamis témát, mert semmi értelme. Látszik, hogy az egyetlen dolog amitől nálad egy ország biztonságos vagy sem, hogy mennyi muszlim él ott. Ha ennyire félsz tőlük ne menj oda, mert Marseille 20%-a muszlim, az ország 10%-a. Nem tudom hány % alatt nem rettegsz, de szerintem ne menj külföldre, mert Ausztriában is van 700ezer, majdnem 800ezer Belgiumban, Hollandiában 900ezer, Spanyolországban 1millió, szóval Franciao. környékén mindenhol vannak. Javaslom, hogy ülj otthon, mert itthon is ha kilépsz szembe találkozhatsz a 30ezer muszlim közül akár többel is! Olvasgasd és nézegesd az interneten a híreket, de nehogy véletlenül is elutazz valahova saját magad megtapasztalni, hogy milyen a világ, mert még felrobbant egy muszlim.

2019. nov. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!