Kezdőoldal » Utazás » Európa » Járt itt valaki közületek...

Járt itt valaki közületek Litvániában? Mit érdemes megnézni, milyen a környezet, az emberek?

Figyelt kérdés
Nyáron oda utazom, de sajnos nem sokat tudok az országról.

2019. nov. 13. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Helyileg hova mész?

Vilnius, Kaunas és a Kúr-földnyelv szerintem megér egy kirándulást (Vilnius max. 2 nap, kedves kis hely, de a természet szebb).

2019. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem tudom. Te melyik várost ajánlod a kettő közül (e kettőbe lehet egyébként)?
2019. nov. 14. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vilnius, Kur-földnyelv, híres a Keresztek hegye is, talán megér egy látogatást.

+ Trakai vár !!

Jo utat! :)

2019. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindent érdemes megnézni.

Trakai Nemzeti Park. Legalább egy nap, biciklit érdemes bérelni, mert nagyok a távolságok. Vilniusból rendszeres buszjáratok. Van ott minden, kastélytól várig, erdei sétától balti majorokig, templomok és régi parasztházak, egy hatalmas skanzen az egész. Több múzeum is van ott.

Vilnius. régi templomok (3 híres), hangulatos utcák, vár és várfalak, tornyok, városkapuk, múzeumok, egyetem (benne magyar nyelvű emléktábla az alapító erdélyi királyról, Báthory Istvánról), Uzupis a főváros legrégebbi kerülete sok szép utcával, paloták, parkok, stb.

Aukstaitija Nemzeti Park, egyedülálló lápvidék remek kirándulóhelyekkel, van, amelyiken csak a megépített fa utakon lehet menni, alattad néha bokáig, néha térdig, máskor ki tudja milyen mély mocsár, elképesztő növényzettel. Van itt több skanzen is.

Kaunas, rámegy egy nap, óváros, erőd, Rumiskies skanzen, na és a folyópart.

2019. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ♥ Nagyon kedvesek vagytok!


Biztonságos ország? Emberek milyenek?

2019. nov. 15. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak átutazóban voltam, szerintem biztonságos
2019. nov. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
FB csoport "Travel Eastern Europe and former USSR" a legtobb hasznos infoert:)
2019. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, biztonságos. Az emberek olyanok, mit bárhol. Ha vendégként viselkedsz, vendéglátóként kezelnek.
2019. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!