Kezdőoldal » Utazás » Európa » Salzburgban ilyenkor (november...

Salzburgban ilyenkor (november) már vannak adventi vásárok, hangulat?

Figyelt kérdés

Jövő héten tudnánk menni, legkésőbb 20-án, maximum 21-én (az már húzós, 22-én megyünk vidékre, az még majdnem 400km-es út vonattal). Érdemes ilyenkor már elmenni oda, vagy még ne?


Voltunk már ott, szóval nem teljesen idegen, ezért mennénk utazási iroda nélkül, mivel vonattal elég egyszerű az út, és be lehet járni a várost, nem nagy.


Ideális azért lenne most, mert nekem most lesz a szülinapom, jövő héten, páromnak pedig 3 hét múlva, ráadásul nagymamámat is vinném, akinek szintén tökéletes a jövő hét.


Mit gondoltok, a jövő hét már jó adventi vásár szempontjából? (Főleg tapasztalatok érdekelnek, esetleg aki most ott van, volt, ott lakik, hátha meg tudja mondani.)


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. nov. 14. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyors Google keresésből tudom, hogy november 21-én nyit a vásár.
2019. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az egyik weboldalon én is hasonlót láttam, ezért is írtam bele a 21-t végső megoldásként. Nem szokásom keresés nélkül hülyeséget ide írni... Csak gondoltam, aki ott lakik, vagy jár arra, az tud valamit mondani. Pl. a budapesti vásár már 8-a óta nyitva van hivatalosan (Vörösmarty), de gondolom 7-én sem volt csúnya... :)
2019. nov. 14. 19:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Akinek van tapasztalata, az mit gondol, 21-én (elméleti nyitás) már érdemes indulni?
2019. nov. 14. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor pontosítanék: a város hivatalos TDM-oldalán találtam az infót egy olyan országról, ahol a pontos infornációszolgáltatásnak komolyabb hagyománya van, mint pl mifelénk. Mondhattam volna úgy is,hogy megbízható forrásból tudom, amit tudok.


Ehhez képest most itt arra vársz, hogy valaki helybeli előkerüljön és megvakarja a fejét, aztán idepötyögje, hogy szerinte tavaly már 19-én kinyitott az egyik glühwein-bódé...?

2019. nov. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem értesz meg, az a baj, pedig a példám jól mutatta, mire is vagyok kíváncsi. Én nem azért megyek, hogy 5kg kolbászt egyek és 5l bort igyak egy vásárban, engem az sem érdekel, hogy ha még nem megy mindegyik vásár, vagy ha egy sem megy egyelőre, az sem baj, csak legyen meg a varázsa, a kitelepülés, a fák, a díszek, a fények, ehhez nem kell hivatalos megnyitó. Jól tükrözi ezt a példám is, amely ez volt: "a budapesti vásár már 8-a óta nyitva van hivatalosan (Vörösmarty), de gondolom 7-én sem volt csúnya... :)". A kérdésemben is ott van, hogy akár a hangulat is elég...


Ezért is érdekel jobban egy arra járó tapasztalata. Egy weboldal hivatalos megnyitót ír, akkor fixen van minden, ezzel tisztában vagyok, de gondolom nem aznap lesz megcsinálva minden. Szóval előtte 1-2 nappal már biztosan minden dísz és egyéb dolog ott lesz, ami kell hozzá, készen áll majd minden, 21-én pedig elkezdik a vásárt. Szerintem a Vörösmarty téren is ilyen volt Budapesten, biztosan nem 8-án kezdtek bele mindenbe, a megnyitó napján kipakolni, díszíteni stb., biztos vagyok abban, hogy 7-én is már minden dísz ott volt és a fa is, minden készen állt. :)

2019. nov. 16. 02:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!