Kezdőoldal » Utazás » Európa » Zürich tényleg egy nagyon...

Zürich tényleg egy nagyon unalmas/ingerszegény helynek számít?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy remek álláslehetőséget nagyon jó fizetéssel csak kicsit parázok a helytől mert számomra youtube street videók alapján szürkének, üresnek és unalmasnak tűnik, illetve ismerősöm is próbál győzködni hogy eléggé nyugger/ingerszegény hely nem fogom jól érezni magam.


Jelengleg Budapesten élek, 26 éves vagyok. Nem is vagyok az a bulizós fajta, de a nagyváros dinamikáját és hangulatát nagyon megszerettem. Leginkább sörözni járok csak 1-2 hetente ismerösökkel, bulizni már egyáltalán nem. Viszont úgy halottam Zürichben kevésbé szociálisak az emberek mert mindenki spórol ( mivel going outolni drága és inkább otthon ül ), illetve hogy nem egy érdekes hely, az emberek inkább eléggé befelé fordulnak, nem lehet barátkozni.


Másfelől meg azt is mondják hogy nagyon jól élnek kint az emberek, tiszta, biztonságos, viszont eléggé túlszabályozott hely ami miatt válik kevésbé érdekessé, viszont minden jól működik.


Ezt tudja valaki cáfolni/megerősíteni aki élt kint több évet is? Van olyan akinek nem jött be ?



2019. nov. 19. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nővérem él kint Zürichben, lassan 7 éve. Én csak látogatóba szoktam menni, és bár nekem mindig élmény, de a nővérem szerint " itt soha semmi nem történik" hely. Nyugis, kicsit unalmas, de szép. Kis baráti társaságuk van, akikkel többnyire otthon találkozgatnak.Nyáron kerti sütögetés, télen bent a házban sörözgetnek, meccset néznek. Nem jellemző, hogy kocsmákban nézik a meccseket vagy oda járjanak össze. Nővérem szeret ott élni. Igaz ő már közelebb van az 50-hez. Neki megfelel nagyon.
2019. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Szép város, nagyon rendezett és magas az életszínvonal, de nem a legpörgősebb hely. Turistaként viszont jó volt ott lenni.
2019. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Én még nem jártam Zürichben. De angliai lakosként, ha tudnék németül örömmel mennék a leírásod és az előttem írók válaszai alapján oda. Jó lenne ilyen városban élni. Én örülnék neki, hogy nyugalom van, hogy nem a drogos fű szagát érzed mindennütt, hogy nem úgy megyek a parkon keresztül, hogy a drogos karjából éóg ki a tű, vagy nem úgy megyek boltba, hogy egy hajléktalan drogos, vagy alkoholista tőlem kér pénzt. Nagy kics egy olyan város haol nyugalom van, még akkor is ha unalmasnak tartják.
2019. nov. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Rohadás unalmas lesz. Az előző kérdésednél én húztam le leginkább a várost. Viszont azt hozzá kell tenni, hogy oda tényleg pénzt csinálni megy az ember. Ha egy évet kibírsz, akkor 1-1.5 évet tudsz utána utazni vagy van kezdőrészleted egy lakáshoz Magyarországon. Nagyvárosi dinamikára ne számíts, lakossága alapján sem az, gyakorlatilag Kolozsvár-méret sokkal unalmasabb emberekkel, kevesebb szórakozási lehetőséggel, viszont a világ egyik legmagasabb "életszínvonalával". Azért az idézőjel, mert bár magas, de csupa olyan mérőszám alapján, amelyek sokkal kevésbé fontosak egy egyelőre gyereket nem tervező 26 évesnek, mint egy országban letelepedni és élete végéig élni tervező ember.

Ha nem most vagy nem pár hónap alatt akarod félretenni a hitelhez az önrészt, akkor keress szórakoztatóbb várost, amelyben szintén sok a programozói munka: Berlin, Amszterdam vagy akár London (amit én személy szerint nem csípek, de legalább valódi világváros). Ha mersz messzebb menni, akkor meg egyértelműen Szingapúr, a világ egyik legjobb helye.

2019. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as hozzászoló, merre élsz Anglián belül ?
2019. nov. 22. 17:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy orbitális baromság már bocs, hogy Zürich unalmas lenne. Rengeteg mindent lehet itt csinálni, csak hát drága - viszont ha rászánod a pénzt, baromi jó dolgok vannak.


Ráadásul nyáron lehet menni túrázni, úszkálni a folyóban ez még ingyen is van. Én imádok itt élni, nagyon klassz hely.

2019. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát nem vészes amúgy, mert tényleg most sem élek kicsapongó életet, leginkább csak borozni/sörözni szoktam ismerősökkel 1-2 hetente. Nyilván csak az lesz a szívás hogy a svájciákkal nem lehet úgy elbeszélgetni mert ahogy halottam nem nyílnak meg igazán de ennek ellenére kedvesek meg segítenek. De szerintem másik nemzetiségüekkel el leszek (olaszok, amerikaiak, spanyolok, minden olyan néppel akik lazábbak ) , még valószínűleg a magyarokkal is. Szóval szerintem a baráti kört kint is kitudom építeni
2019. nov. 25. 19:07
 8/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Wiltshire megyében élek.

2019. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát nem gondoltam volna hogy a briteknél vidéken ilyen probléma van, inkább Londonban tudtam volna elképzelni, bár ott olyan drága minden hogy nem nagyon tudnak megmaradni gondolom
2019. nov. 25. 19:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Kocsma mindenhol van tehát nem is értem a felvetést. Nagyvárosi pezsgés ? Hiányoznak a dugók talán? Vagy úgy gondolod , hogy Zürich egyenlő valami Szabolcsi kis faluval ahol csak 1 bolt van és az is 8X drágább, mint a tesco meg se orvos, se gyógyszertár? Ha az hiányzik, hogy nincsen minden idióta részegen benarkózva az utcán , mint Pesten a bulinegyedbe vagy Siófokon a Petőfi Sétányon és ilyen vágyaid vannak akkor maradj Pesten vagy költözz Siófokra,ha esetleg ilyen aberrált idiótákra vágysz.
2020. aug. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!