Kezdőoldal » Utazás » Európa » Még nem utaztam Wizzair-rel....

Még nem utaztam Wizzair-rel. Ha a puha falú táska ha pár centivel nagyobb, de simán összenyomható akkor felvihető-e a gépre vagy vegyek kisebb táskát?

Figyelt kérdés
A másik kérdésem, hogy van-e lehetőség egymás melletti ülést foglalni a párommal, mert a foglalásnál +16 ezer Ft-ot adna a rendszer a számlánkhoz. Van erre valami ingyenes, vagy olcsóbb módszer?

#Wizzair #egymás melletti ülés
2019. dec. 19. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van egy méret a bőröndöket illetően. De ha pár centi az eltérés, és befér a gémkeretbe, akkor nyugodtan felviheted. A pár centi az 2-3 centi..

Ha párod mellett akarsz ülni, akkor bizony meg kell fizetni az ülések árát. Ha ingyen akarjátok, akkor oda ültök ingyen ahová a rendszer kiadja az ülést. 95%, hogy akkor nem fogtok egymás mellett ülni.

2019. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
javítok: Nem gémkeret, hanem fémkeret.
2019. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Kb 10szer utaztam Wizzairrel, eddig egyszer sem mérték le a poggyászomat (hátizsák), pedig az is 1-2 centifal nagyobb a megengedettnél. Az a tapasztalatom, hogy a beszállókapunál (ahol ellenőrik a méretét) csak rápillantanak a táskádra és ha jónak tűnik, már engednek is tovább. Egyébként ha puha falú akkor simán bele lehet tuszkolni a keretbe.

A második kérdésre nem tudok válaszolni, eddig mindig helyjegyet vettünk.

2019. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Felviheted, a kutya nem nézi. Beszállás előtt amikor kell mutatni a személyit és a beszállókártyát van egy kis szerkezet, állvány amiben ki lehet próbálni hogy megfelelő e a táskád mérete. De nem lesz gond, tényleg, elfog férni hidd el.

Muszáj helyjegyet vennetek ha egymás mellett akartok ülni.

2019. dec. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok, köszönöm mindenkinek a válaszát.

Kellemes ünnepeket!

2019. dec. 19. 21:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne válts helyjegyet, mi is mindig ha ketten utazunk összebugázunk egymás melletti helyeket, de volt már olyan hogy 9 en ültünk a szélrózsa minden irányában, és sikerült megoldanunk magunknak 3 egymás mögötti sort. De ketten, ha megpróbáljátok, sőt, gyakran akkor is ha nem, tudtok helyet találni egymás mellé.
2019. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha már a gépen vagytok és találtok két üres helyet a gépen egymás mellett, akkor átülhettek, szólni sem kell.
2019. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Dehogy vegyél! Puha táskákat senki nem nézi, de wizzair-nél még bőrönddel való problémázást is csak egyszer láttam. A Ryanair inkább nézi a méreteket, de ők is a kerekes táskákat főleg. A hátizsákok meg egyik légitársaság fantáziáját sem izgatják. Én rendszeresen utazom Wizzair-en ikeás 995 Ft-os hátival, mert szinte Wizzair-szabvány mérete van, két oldalán nagyobb 5-5 centivel.

Egymás melletti ülést hivatalosan csak kemény összegekért lehet foglalni. És egyébként ha a jegyvásárlásnál nem foglalsz, még az online check-in-nél is az orrod elé tolja majd, hogy még mindig megteheted. (Sosem késő, hogy fizess nekik plusz pénzeket...) Viszont a beszálláskor, amikor már telik meg a gép, az emberek mindig elkezdenek ülőhelyeket cserélgetni egymással és ebben gyakran az utaskísérők is partnerek, azaz segítenek átrendezni a utasokat. Sokszor még egy-két üres hely is van, általában hátul. Mi főleg rövid távon utazunk egyébként, 70-80 perc a menetidő, amennyit bőven kibírunk egymás nélkül, de volt már, hogy pont mellettem volt üres szék, akkor persze átült a párom.

2019. dec. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb válaszokat.

Barcelonába megyünk tavasszal, de Wizzair-rel még sohasem utaztam.

A barátnőm viszont egyáltalán nem utazott még repülőn és kissé fél az úttól. Ezért (is) szeretnénk egymás mellett ülni.


Visszaolvastam a régebbi kommenteket és ott olyan hozzászólásokat is találtam ahol elítélik azokat akik a repülőn cserélgetik egymással az ülőhelyeiket...

2019. dec. 21. 17:40
 10/11 anonim ***** válasza:
??? Hát, ha ez visszatart a cserétől, hogy talán egy húsz sorral odébb ülő idegen "elítél", akkor no comment. Vagy mire gondolsz? Nyilván, aki feláll és átül a kedvedért, az nem ítél el, az utaskísérők szintén nem, akik külön segítenek is benne, akkor ki? És tényleg, kinek akarsz megfelelni? Vagy a barátnőd inkább kevésbé fog félni, ha tudja, hogy valaki esetleg elítélheti az átülés miatt? Szerintem ezt gondold át még egyszer.
2019. dec. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!