Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európában vehet szeszes italt...

Európában vehet szeszes italt egy pl 19 éves amerikai?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Európában vehet szeszes italt pl egy 19 éves lány? Mert nuk ugye 21 éves kortól van a törvényes nagykoruság és azt tudom, hogy az európai rá vonatkoznak az amerikai szabályok így mi ott 19 évesen nem vehetünk szeszes italt de rájuk meg a mi torvenyunk vonatkozik ebből a szempontból? Vagy rajta van a szemely igazolványok ön, hogy ők 2q éves korukig kiskorúak?
2020. jan. 3. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Az itteni jogszabályok érvényesek, tökmindegy honnan jött.
2020. jan. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindíg az adott ország szabályai érvényesek. Ebből adódik néha kellemetlemség, pl Koreában, mikor nem vagy tisztába a törvényekkel és szinte a semmiért lecsuknak, mert ott az tilos.
2020. jan. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
perszeh vehet. azé is járnak át más országokba hogy ottan lehesen vedellni
2020. jan. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy honnan jöttél senkit nem érdekel, az országok az ott tartoszkodokra írják a tövényt.


Pl én Németországban élek, a te elméleteddel vezethetek akár 200km/órás sebeséggel a magyar autópályán. Nem, rám Mo-n a magyar törvények érvényesek, Németorszáfban meg a német törvények.

2020. jan. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően annak az országnak a törvényeit kell betartani, ahol az illető tartózkodik. Viszont lehetnek olyan törvények, amik külföldön is érvényesek egy állampolgárra, és ha megszegi őket, akkor otthon felelősségre vonhatják. Nem tudom, hogy az USA-ban a alkoholfogyasztást ilyen törvény szabályozza-e, de valószínűleg.


Egyébként például Magyarország elvárja az állampolgáraitól, hogy külföldön is betartsák a magyar törvényeket, ez például egy magyar útlevélben is le van írva.

2020. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs, azt akartam írni, hogy valószínűleg nem.


Ja, egyébként az USA-ban is 18 évtől nagykorú valaki, a drinking age az egy más dolog.

2020. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!