Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ajánlanátok olyan tengerpartot...

Anneee25 kérdése:

Ajánlanátok olyan tengerpartot, szigetet Horvátországban, ahol nincs tömeg, szép eldugott strandok vannak, kagylók, lehet felszíni buvárkodni?

Figyelt kérdés

2020. jan. 5. 01:51
 1/9 D. Brasco ***** válasza:

Unije

Ilovik

Olib

Silba

2020. jan. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

A búvárkodás attól búvárkodás, hogy fejest ugrol a vízbe. Nincs olyan, hogy felszíni búvárkodás.


A szó eredete alapján eredet - [búvár < ómagyar: búvár < búv(ik) + -ár (főnévképző)] , sőt átvitt értelemben elmélyedő személyt jelent - sem lehetséges a felszínen búvárkodni.


Amit te akarsz csinálni az a snorkel, "sznorizás", de legnagyobb bánatodra az sem a felszínen zajlik, bele kell csattogni a vízbe és nem kell dupla o betűvel írni.


Rossz hírem van. Tapasztalatom szerint tengerpart mellett Horvátországban te nem fogsz szép dolgokat látni. Főleg nem főszezonban. Előszezonban lenne több esélyed, de neoprém nélkül én biztos nem csobbannék.


Több dolgot tehetsz:

- csinálsz egy búvártanfolyamot addig, vagy akár ott vizsgázol. Vannak magyar búvárbázisok és ott merülhetsz és láthatsz szép dolgokat.


-béreltek vagy felkértel valakit, hogy hajóval vigyen ki titeket olyan helyre ahol talán láthatsz valamit.


- távolabb váltol repülőjegyet és mondjuk Flores környékén sznorkelezel ( Indonézia ) mert ott tényleg láthatsz olyan dolgokat snorkelezésnél is amitől összepisiled magad a gyönyörűségtől ( komolyan beszélek ).


Tájékoztatásodra közlöm, hogy kizárólag szemetet hozhatsz ki a tengerből. Mindeféle tengeri mütyür, kagyló, amfóra stb tiltott dolog. Érdekesség képpen a Maldiv-szigetekről még homokot se hozhatsz haza.

2020. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az Adria elég halott, nem sok mindent látni a vízben. Én búvárkodom, rendesen palackkal, de még lakott területektől távol, kis szigeteken is alig van élővilág.

Annyi pénzért, amennyibe egy adriai hét kerül, el lehet menni Egyiptomba is, ott van mit nézni a víz alatt.

2020. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló.

Nem szolgáltam rá,az ironikus, rosszindulatú hangnemre.

Amit írtál, mind lehetne számomra hasznos információ,de az üzeneted stílusa hagy kivetni valót maga után.

1. A felszíni búvárkodás fogalmát nem én találtam ki. Akármennyire is 'helytelen' a kifejezés,a köztudatban és az internetes cikkekben így van helyen, így ha feltétlenül szeretnél kioktatni valakit,javaslom az adott oldalak szerkesztőinek megkeresését.

3. Valóban elírtam, köszönöm,hogy ilyen udvariasan felhívtad rá a figyelmemet.

4.

Indonézát és Egyiptomot nem engedhetjük meg magunknak. Horvátország volt a kérdés.

5. A tájékoztatásod felesleges volt, és szintén rosszindulatú is. Ismerem a jogszabályokat, így nem okoz"bánatot" és nem is ez a célom.

6. Azért voltak benne hasznos tippek, köszi. Kár,hogy ilyen stílusban kommunikálsz.

2020. jan. 5. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Nem szolgáltam rá,az ironikus, rosszindulatú hangnemre."


Nem volt abban semmi rosszindulat. Rosszul írtál le valamit korrgiáltam. Nem tetszik a stílusom? A te dolgod. Azt kell elhinned nekem, hogy a rosszindulat szikrája sem volt bennem amikor a sorokat írtam.

Ha nem hiszed az a te bajod. Megmondom őszintén - nem érdekel.


"Amit írtál, mind lehetne számomra hasznos információ,de az üzeneted stílusa hagy kivetni valót maga után."


Kértem tőled stílusomat illetően tanácsot? Nem kértem. Te tettél fel egy kérdést én válaszoltam.


1. "A felszíni búvárkodás ..."

Nem keresek én senkit se. Te írtad le, neked írtam.

Sületlenséget írtál le? Igen. Korrigáltam. Igen. Nem tetszik neked? Pont nem érdekel. Bocs. A tényeken nem változtat, hogy a kifejezésnek nincs értelme.


"4. Indonézát és Egyiptomot nem engedhetjük meg magunknak. Horvátország volt a kérdés.

Megkaptad Horvátországra illetően is, meg plusz tippeket kaptál."

Nem engedhetitek meg magatoknak? Sajnálom. Tényleg. Őszintén.


Sajnos a halászatnak, a "nem létező" klímaváltozásoknak köszönhetően ( így tehát a fantasztikus emberiségnek főleg ) tengeri élővilág eléggé megritkult,

és sajnos Magyarországhoz hirtelen nem tudok neked közeli és látványos merülőhelyet mondani amit sznorkellel is élvezhető.

Horvátországban egyébként szerintem még a roncsokat érdemes megmerülni, de az nálad nem opció.

Ez most megint úgy fogod fel, hogy rosszindulatúan írok valamit, pedig annyit írtam le, hogy mivel szerintem nincs búvárminősítésed így lehetőséged sincs ( Roncsmerülő tanfolyam kell,

de minimum egy AOWD szintű tudás ) ezekre a fantasztikus helyekre eljuss.

Én azt gondolom mindenkinek merülnie kellene legalább egyszer az életben, hogy picikét is felfogja milyen csodák vannak a Földön és talán több tudatossággal próbálna vigyázni a természetre.


5. A tájékoztatásod felesleges volt, és szintén rosszindulatú is. Ismerem a jogszabályokat, így nem okoz"bánatot" és nem is ez a célom.

Nem volt rosszindulat. Van aki nem ismeri.

2020. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Indonéziába drága a repülőjegy, de Egyiptomban olcsóbban kijössz, mint Horvátországban. Eilatba van fapados, onnan könnyű eljutni akár Tabába, Dahabba, vagy Sharmba.
2020. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tényleg nem vagy képes önreflexióra?

A válaszod sem udvarias,sem segítőkész nem volt. Tök jó,hogy stilustanácsadást nem kértél. Én sem a búvárkodás fogalmát akartam tisztázni. Ennek ellenére én ezt be tudtam fogadni, és mostantól helyesen használom. Vajon te innentől oda figyelsz arra, hogyan kommunikálsz? ( Költői kérdés, nyilván nem,mert nem érdekel).

Tudod,hangozhatot volna így is:

" Kedves kérdező!

Horvátországban nem tudok ajánlani látványos és élményt nyújtó könnyű búvárkodásra alkalmas helyet, Indozia viszont csodálatos,ha tehetitek nézzétek meg!

Amúgy tudtad,hogy a felszíni búvárkodás nem helyes kifejezés,a szakirodalom könnyű búvárkodásnak nevezi?

Stb,stb.

Jó utat!

2020. jan. 6. 00:46
 8/9 anonim ***** válasza:

"A válaszod sem udvarias,sem segítőkész nem volt"


Mindent leírtam, tehát tartalmazott minden hasznos infót számodra. A stílusom meg ne a te gondod legyen.


Tájékoztatásodra közlöm a könnyűbúvárkodás az egy gyűjtőfogalom. Beszélhetünk kedvetélési búvárkodásról ( ezt hívja a szakirodalom rekreációs búvárkodásnak ), de lehet könnyű búvár egy technikai búvár is - aki mondjuk dekompressziós merülést végez.

Nem fejtem ki, mert neked tök mindegy, csak szólok, hogy megint kapitális baromságokat írsz. Ahelyett, hogy az én stílusomat elemezgeted neked kellene magadba nézned.

Hülyeségeket írkálsz és még neki áll feljebb :) eszem megáll.

2020. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#2

Én is örülnék,ha nem okozna gondot a stílusod.( Szerintem más is így van vele,de az szerencsére már nem érint;) )

Én csípem,ha valaki értelmes és tájékozott,viszont taszítóvá tud válni, amikor a személyiség már inkább okoskodó, kioktató, mint okos , és ilyen kevés EQ társul hozzá.

A kérdésem teljesen érthető volt, függetlenül attól, hogy melyik kifejezést használtam: felszíni búvárkodás vagy sznorizás.

Egy szakembertől,vagy búvár tanfolyamot végző embertől elvárható,hogy a szakmai kifejezéseket precízen és tudatosan tudja és használja,de egy átlag laikus nyaralót ilyen stílusban kioktatni...a te intelligenciád hiányossága.

2020. jan. 6. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!