Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyek Szlovénia legszebb...

Melyek Szlovénia legszebb városai?

Figyelt kérdés

Tudom, Szlovénia inkább a természeti kincsei miatt érdekes, de gondolom ott is akad néhány szép középkori vagy Monarchia-korabeli település a hegyek között.

Gyors keresgéléssel én a két nagyvároson (Ljubljana, Maribor) kívül ezeket találtam: Celje, Kranj, Koper, Ptuj, Novo mesto, Škofja Loka, Kamnik, Izola, Piran.

Sajnos ezek közül még egyik helyen sem voltam, de Škofja Loka pl. nagyon elragadónak tűnik.

Mi a véleményetek?


2020. jan. 30. 00:54
 1/5 subrette ***** válasza:
100%
Celje-ben van egy szép vár, érdemes megnézni. A tengerpart, Koper, Izola, Piran, Portoroz is nagyon szép. A többit nem ismerem, de Szlovénia egy szép ország, valószínűleg azokat is érdemes megnézni. Kis ország, jók az utak és nincsenek nagy távolságok.
2020. jan. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek közül Ljubljanaban, Mariborban, Koperben és Piranban jártam.


Ljubljana-t sokan leszólják, pedig a belváros a Ljubljanica folyó partjával és a várral nagyon szép. Maribor belvárosa se rossz, de ott nekem inkább a park maradt meg a tavakkal.


A Monarchia korabeli hangulatot leginkább Koper adja, viszont Piran ami igazán gyönyörű, én mindig inkább hegyvidék párti voltam, de Piran a tengerbe nyúló sziklára épülve szerintem a legszebb szlovén város. Viszont oda főszezonban nem szabad menni, mert nagyon nagy tömegek vannak, tavasszal, ősszel, esetleg télen érdemes megnézni.

2020. jan. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
100%

Ljubljana:szép rendezett hangulatos,de kb 2-3ora alatt letudhato az egesg


Skofja loka:a legregebbi telepules,fenykepeken nagyon jol nez ki ,de amugy egy nagy semmi


A tengerparti varoskak kozul:

Koper:egy igazi koszos büdös kikötőváros annak minden nyűgjével!Itt aztan biztosan semmit nem fogsz erezni a nagy monarchiabol.

Izola mar sokkal bajosabb

Piran a legnagyobb attrakcio

Portoroz meg a szlovén monaco

Mondanom sem kell nyaron mindegyik parti város rogyásig van emberekkel


Celje,Kranj Novo mesto meg a többi mind ilyen indultak még kategoria,semmi extra nincsen bennük.....es pontosan ugy van ahogy irtad hogy a szlovenekhez nem városlátogatni kell.menni....ők nem ebben erősek....

2020. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bled a legszebb.
2020. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Ljubljanában, Ptujban és Bledben voltam. Mindegyik nagyon szép hely.
2020. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!