Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan megy a MÁV-nál a...

Hogyan megy a MÁV-nál a nemzetközi vonatjegy vétel?

Figyelt kérdés

Péntek hajnalban utaznék Kolozsvárra, ha bemegyek pl a Nyugati pályaudvarra a nemzetközi jegypénztárhoz, ott meg tudom venni előre az oda és a visszaútra is a jegyet?

Ugye nem kell pénzt váltanom, fizethetek forinttal?

Arra van kedvezmény, hogy diák vagyok?



2020. febr. 4. 01:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylattól függően van internetes jegyelővétel is, amikor online megveszed, de ez esetben is ki kell nyomtatnod automatából a jegyet a vásárláskor kapott kóddal. A közelmúltban még nem lehetett akármdlyik automatából átvenni, ez lshet, hogy változott. De az átvételt ne hagyd az utolsó pillanatra, annyira azért nem stabil a rendszer...


Ha nincs netes elővétel, maradnak a nemzetközi pénztàrak, utazási irodák. A mavcsoport.hu oldalon találod a nemzetközi pénztárak nyitvatartását. A Nyugatiba bemehetsz, bár én inkább a Keletiben a Wasteels utazási irodát ajánlom, ott normálisabbak, kevesebb a várakozasi idő, miközben jutalékot az utas nem kell, hogy fizessen. Forinttal és euróval fizethetsz, előbbivel jársz jobban többnyire. Meg tudod venni a jegyedet oda-vissza útra is, többnyire jobban vagy sokkal jobban megéri így. A mavcsoport.hu oldalon találod a konkret ajánlatokat is, bár pár hete pont nem voltak feltöltve.


Diákkedvezmény nincs, mivel nemzetközi forgalomban az állam nem fizet árkiegészítést.

2020. febr. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!