Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen változást tapasztaltok...

Milyen változást tapasztaltok Angliában, az ott élők, Brexit után?

Figyelt kérdés

Az emberek viselkedésében, ügyintézésben, bármiben?

Láttam ijesztő videót, aki gyerekkora óta ott él, és férje, gyerekei brittek, most középkorú, ott dolgozott, adózott mindig, és most problémái adódtak.

Ebből jött a kérdés, turista, ott élő, most egy éven belül költöző stb. milyen hozzáállást tapasztal most?



2020. febr. 7. 06:26
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Szerinted egy HÉT alatt milyen változáok lehetnek?


Ne a provokatív, rémhírterjesztö videókat nézd, ezek a hülye emberek felpiszkálására készülnek, a valósághoz semmi közük!

2020. febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán semmit nem tapasztaltam. Mondjuk a Brexitesek olyanok mint otthon a Fideszesek. Csendben vannak és nem merik felvállalni a nézeteiket mert sokszor magukat is cikinek találják. Vagyis a maradáspártiak némileg hangosabbak.

Mi szoktunk egyetemen még a tanárral is viccelődni politikai dolgokról meg kibeszéljük, hogy honnan jött ennyi hülye ember aki ezt megszavazta. Angliában még az egyetemeken sem tabutéma a politika. Az egyik angol előadóról tudom, hogy brexites, mert egyszer kérdezte tőle valaki előadáson. Igazából csak a halaikat meg a tengereiket, illetve az EU-nak utalt pénzeket tudta csak felhozni érvnek. Mire az egyik osztálytársam egy "You're leaving for fishes!?"-el be is fejezte a témát :D


Rengetegen a szabad mozgás miatt akadtak ki, meg hogy mégis milyen piacot akar az UK megcélozni, amikor itt az EU, a világ egyik legnagyobb piaca? Már most bánkódnak a kék útleveleik miatt. Az egyik tanárom már el is intézte a pakisztáni állampolgárságot a szülei révén, illetve vett is egy házat ott arra az esetre, ha itt Angliában a dolgok rosszra fordulnak és ki lesznek utálva ők is. Egy csoporttársamnak meg le kellett adnia az ő állampolgárságát, csak hogy felvehessek az angolt, mivel náluk nem engedélyezett a kettős állampolgárság. Így utólag már nagyon bánkódik, és az országokat nézegeti, hogy hova mehetne esetleg egy kis idő után.

Szóval a B tervet már mindenki elkezdte tervezgetni.

A maradáspártiak pedig mégkedvesebbek lettek az EU-s állampolgárokkal, tőlem mindig kérdezik, hogy most mi lesz velem, maradhatok-e vagy hazaküldenek, állampolgár vagyok-e, itt születtem-e. Akkor pedig megkönnyebbülést látok az arcukon amikor elmondom, hogy engem ez sehogyan sem érint, mert meg van a letelepedési engedélyem és lassan elindítom az állampolgárságit is.


Én személyesen még nem tapasztaltam semmiféle diszkriminációt, bár ez amiatt is lehet, hogy olyan környéken lakom ahol több a bevándorló, angolokkal pedig kedvesebbet érintkezek.

Viszont kicsit erőltetettnek és megjátszottnak hangzik az, hogy valaki kiskora óta itt él, angol a férje és gyereke, őt meg diszkriminálják. Vagy nagyon radikális környéken lakik, vagy szimplán csak okot ad arra, hogy utálják az emberek. (Például a segélyeken élőket tényleg nagyon utálják)

2020. febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom semmi változás eddig, és több mint valószínű hogy ezután sem lesz.

Egy ingyenes regisztráció és kész.

2020. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Vicces, hogy a szabad mozgás miatt akadtak ki legtöbben Middlesbrough körül, ahol keresve is nehéz bármilyen külföldit találni.


Az is vicces, hogy a council lakásért kuncsorgó 1% kelet európai bevándorló volt az egyik nevezett ok. Tudod, hogy mi council lakásokért megyünk, aztán kiderült, hogy az EU bevándorlók között kb 1% aki önkormányzati lakásért folyamodik.

2020. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Még mindig nem láttam repülő egyszarvút, az utakon továbbra is kátyuk vannak, még mindig indiai szolgál ki a Subway-ben, még mindig hallani külföldi beszédet a buszon stb.
2020. febr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!