Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazhatok ismerősökkel külföld...

Utazhatok ismerősökkel külföldre kiskorúként? Ha igen hogy?

Figyelt kérdés
16 éves Romániában élő kiskorú vagyok, és nyáron Júliusban a barátnőm(15 éves) és az anyukája elhívtak egy Európai utazásra, ahova nem is kell mondanom gondolom, hogy mennyire el szeretnék menni. A szüleim 9 évesen elváltak. Meg szeretném tudni, hogy hogyan tudnék a barátnőmmel, és az anyukájával külföldre utazni 16 évesen(hamarosan 17). Hozzáértő válaszokat nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítenek!

2020. febr. 13. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Ha van veled felnőtt, semmi akadálya, hogy mehess. Nem fognak rokoni kapcsolatokat nézegetni.
2020. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem egészen úgy van,ahogyan az 1. leírta.



Olvasd el! Ez egész EU-ban így van.


[link]

2020. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Első nem jól írta. Nekem a 16 éves unokahúgom és a 17 éves barátnője jött ki hozzám Angliába. Én velem jöttek ki, és a határnál kérték a suüleik beleegyező nyilatkozatát. Hiába a nővérem lánya, és rokonom, kellett a nyilatkozat
2020. febr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Európába egyedül is bárhova. Ahova vízum kell, ott nem tudom, hogy a román törvény mit mond. Én 9 évesen egyedül mentem Párizsba busszal (akkor még nem volt fapados járat). Ma már egy hét diákmunka árából eljutok Spanyolországba ott töltök egy hétvégét, megnézem Goya-t a Prado-ban. 16 éves korig ingyenes a belépés! Én kihasználnám! Vagy Párizsba a Quai Branly! Kötelező látni! Fantasztikus!
2020. febr. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Ahhoz képest, amit leírt a link, 14 éves korom óta személyi igazolvánnyal a diák munka árából elég sok helyre elmentem. Sosem kérdezték, hogy hol az engedély...
2020. febr. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hollófernyiges ***** válasza:
Gondolom nem mentél át a schengeni határon.
2020. febr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező!

Itt a sok okos magát fényezi, hogy milyen ügyesen utazik, miközben a kérdést sem értik.

De felejtsed is el őket.


A lényeg, hogy kell a szüleid adataival és aláírásukkal egy beleegyező nyilatkozat, ahol a tiéd és az illető felnőtt adatai is szerepelnek.

Azt utazás időpontját és idejét is érdemes ráírni.

Ezt a Román/Magyar határon kérhetik.

Utána már nyugi van.

2020. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Esetleg az számít valamit, hogy repülővel mennénk?
2020. febr. 14. 21:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi repülővel mentünk, és kérték a szülők engedélyét. Nézd inkább legyen a szüleid engedélyéről papír, mint, hogy ne legyen. Lehet nem kérik, de lehet, hogy kérni fogják.

Ez olyan mint amikor levetetik a reptéren a cipőt/ csizmát. Van akinek szólnak, hogy vegye le, van akinek nem.

Kérj egy nyilatkozatot a szüleidtől. Legyen kéznél, és ha kérik csak előveszed, odaadod nekik. Ha nem kérik, akkor is megnyugszol, hogy van..

2020. febr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, az gond lehet a nyilatkozatnál, hogy a barátnőm anyukája nem román állampolgár?
2020. febr. 15. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!