Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan, aki Norvégiában...

Van itt olyan, aki Norvégiában él vagy élt?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy annak a munkakörnek, amiben dolgozni fogok, a kezdő nettó bére 30-40 ezer korona között van. Ez reális? Milyen életszínvonalon lehet így élni? Lakbért a párommal felesben fizetnénk, így fejenként kb 6-8 ezer korona lenne ennek a költsége.

2020. febr. 16. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Honnan tudjuk, hogy mi a munkakör, hol laktok majd, milyen lakásban, stb....?

Egyébként vannak honlapok ahol munkabért, lakbért, megélhetési költségeket találsz (pl. numbeo)

2020. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Tudsz olvasni? Ott írtam, hogy mennyi lenne kb a lakbér. Ezen felül milyen életszínvonalra elég a maradék kb 23-25 ezer korona? Ha kint élsz, csak tudsz erre válaszolni. Ha nem, akkor meg ne írj értelmetlen kommentet.

2020. febr. 16. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező te nem tudsz olvasni: honnan tudjuk, hogy abban a valamilyen munkakörben mennyire reális a nettó 30-40ezer korona? Honnan tudjuk, hogy milyen életszínvonalon lehet élni abban a valamilyen városban, ahol élni fogsz a nettó 30-40ezer koronából? Budapesten, Miskolcon és Jászberényben ugyanannyiból lehet megélni?

Majd válaszol neked valaki más, ha normálisan feltett kérdésre nem tudsz normálisan válaszolni, akkor várj másra aki tud válaszolni. Biztosan sokan vannak még, akik Norvégiában élnek és a 2 sorodból majd kitalálják, hogy vajon Bergenben, Osloban vagy Trondheimben fogsz dolgozni és élni.

2020. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

Ezeket a kérdéseidet is fel lehetett volna tenni normális, segítőkész hangnemben, nem ilyen tipikus bunkó, flegma magyar stílusban.


Valószínűleg Bergenbe mennénk és a munkakörömet nem kell tudni, direkt nem irtam le, mert tudom, hogy mi ott a reális kereset. Nem ez érdekel, hanem, hogy kb mire elég 25 ezer korona.

2020. febr. 16. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

"Azt olvastam, hogy annak a munkakörnek, amiben dolgozni fogok, a kezdő nettó bére 30-40 ezer korona között van. Ez reális?"

vs.

"direkt nem irtam le, mert tudom, hogy mi ott a reális kereset"

&

"bunkó, flegma magyar stílus"

no comment...

2020. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy vasárnap van és nincs jobb dolgod, mint kötekedni😂Inkább keress valami értelmes hobbit. Továbbra is várok ÉRTELMES, releváns válaszokat a témával kapcsolatban, mert semmivel sem lettem okosabb :)
2020. febr. 16. 12:59
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, éppen hogy TE vagy az, aki nekiesik annak, aki megpróbál Neked válaszolni.


Feltesztek félinformációkkal kérdéseket és ha az ember rákérdez, akkor kioktató stílusban visszavágtok.


TI VÁRTOK SEGÍTSÉGET ÉS MI INGYEN ÉS BÉRMENTVE MEGPRÓBÁLUNK ITT SOK EMBERNEK SEGÍTENI.


És nem, nem fogok Neked válaszolni, inkább megyek pénzt keresni :D


Ja, amúgy meg lehetne annyi eszed - direkt írtam most ilyen "bunkó" stílusban - hogy a Facén megkeresel egy norvégiai magyarok csoportot - ott lényegesen jobban tudnál tájékozódni.

2020. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Norvégiában élek. A 30-40 ezer korona egyedül tökéletesen elég, de két ember is kényelmesen tud élni belőle.

Viszont munkát rohadt nehéz találni. Most már eljutottak arra a szintre a norvégok, hogy még a takarítótól is elvárják a norvég és angol nyelvtudást, magasabb pozícióban pedig folyékony norvégot és angolt. Ez alól max az IT meg egyes mérnöki munkák kivételek, de az is csak akkor, ha több éves releváns tapasztalat van mögötted.

A lakbér kb reális amit írtál városban, városon kívül 9-10 ezerért már lehet jókat találni, de akkor meg a bérlet lesz drágább. Rezsi kb annyi mint otthon, de sokszor a bérleti díj már tartalmazza. Internet 800-1000nok, telefon 400 körül. Havi bérlet kb 700-800 korona, ha messzebbről jártok be akkor dupla ennyi. A kaja változó, én az első hónapokban kijöttem havi 30 ezer ft-ból egyedül, de úgy hogy napi 1x ettem akkor se sokat. Átlag egyébként 4000-5000 koronát számolhatsz kettőtökre ha normális kajákat akartok enni. Étterem, mozi, úgy a szórakozás unblock drága, kb. 3x 4x annyi mint otthon. Benzin duplája, de ami drága az az adók, útdíjak meg a parkolás.

Szóval 30-40-ből simán ki lehet jönni, de ne nagyon számíts rá, hogy az elején annyit fogsz keresni.

2020. febr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyetértek az utolsóval (meg a többiekkel is, hogy elég bunkó, hogy téged idézzelek flegma magyar stílusban válaszolsz azoknak, akik segíteni akarnak, ilyen stílussal Norvégiában nem sokáig fogsz dolgozni). A 30-40ezer korona két főre azért nem az a nagyon kényelmes megélhetés. Persze attól függ ki hogy él. Ha nagyon spórol az ember, akkor ketten meg lehet belőle élni, de nem jobban mint Magyarországon egy jó fizetésből.

Ha el akartok járni szórakozni is meg néha utazni, akkor olyan sok nem marad. Nem tudni hol van a lakás, milyen (6-8ezer koronáért annyira nem lehet nagy és kérdés be van-e egyáltalán rendezve, vagy arra is kell költeni).

Szóval HA keresel is 30-40ezret kezdőként és nem-norvégként, akkor meg tudtok élni ha spóroltok, de ahogyan az előttem szóló is írta, nem valószínú, hogy ennyi lesz a kezdp fizu, pláne Bergenben.

2020. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!