Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek Budapesten vagy...

Szerintetek Budapesten vagy Prágában van a több érdekes látnivaló? Melyik városban lehet több időt eltölteni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 19. 01:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Prága
2020. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj, én Budapesten már több mint 30 évet eltöltöttem... Nekem tetszik. :D
2020. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Budapestinek Prágában, prágainak Budapesten.

Vidékinek, vagy külföld9nek mindkettő.

2020. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Én magyar vagyok, és Bp. mellett élek, nekem Budapest.

Prágában 3 napot voltam nemrég, nem különösebben tetszett, ahogy Bécs sem.

Mindenképp Budapest ezek közül szerintem.

2020. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelműen Budapest. Nagyobb város mozgalmasabb történelemmel.

Továbbá, ha olvasol angol, vagy amerikai utazóktól, mind azt írják, hogy Prágát nagyon várták, de csalódtak, aztán eljöttek Budapestre, mert benne volt a programban, vagy csak úgy ajánlották nekik, ha már erre járnak és leesett az álluk.

2020. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Budapesten elek ez a Food segglyuka, undorito ocsmany hely. Praga ezerszer szebb hely. Osszesem hasonlithato a ket hely.
2020. febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem az volt a kérdés, hogy melyik a szebb.


Ez egy jó bonyolult kérdés. Szerintem Budapesten a legtöbb látnivaló inkább kívülről érdekes. Emiatt végig lehet suhanni rajta egy nap alatt úgy, hogy igazán sokat nem vesztesz.

Prágában ugyanez vagy egy nagyon hosszú nap, vagy kettő.


Másfelől ha hosszabb tartózkodást tervez valaki, szerintem Budapesten könnyebben talál programot akár egy hétnél hosszabb időre is, mint Prágában.

2020. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha minden látnivalót meg akarsz nézni, akkor Budapesten meg Prágában is el lehet tölteni rengeteg időt. Sőt, ha a környéket is fel akarod fedezni, akkor meg pláne! (Pl. Budapestről ki lehet ruccanni Szentendrére, Prágából meg Karlstejnbe).


Ami különbség:

-Budapesten a látnivalók szét vannak szórva mindenfele, nincs is igazi körülhatárolt centruma Budapestnek (Gondolj bele: Hősök tere, Parlament, Vár, Citadella, Libegő...). A Váci utca mint Budapest centruma meg csak félrevezetett turistáknak van kialakítva, akik 10.000 forintért ebédelnek egy gyenge / közepes minőségű "igazi Hungarian Goulash"-t valami lehúzós maffiaétteremben.

-Ebből adódóan Prágának legalább a belvárosa (amit turistaként látsz) rendben van tartva, kevesebb lepukkant, omladozó vakolatú épületet találsz.

-Budapest nagyobb város, valószínűleg több a program is a sima látnivalókon kívül

2020. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kétszer voltam Prágában, persze azért szép, de Budapesten szerintem szebbek és érdekesebbek a látnivalók. Csak kicsit jobban is rendben tarthatnánk.
2020. febr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%
Mar negyedik eve elek budapesten, ugyan mi olyan latnivalo van itt amiket nem lehetne egy fel napban max egy napban megnezni? A sok cigany, csoves , kosz, betondzsungel es kutyaszar?
2020. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!