Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha most igénylek új személyiga...

Ha most igénylek új személyigazolványt a lejárt helyett,2 hét múlva fogok tudni utazni vele?

Figyelt kérdés
Sajnos ma vettem csak észre, hogy 2019 augusztusában lejárt a személyigazolványom. Március 4-én utaznom kellene Ausztriába, ha hétfőn bemegyek az okmány irodába akkor van rá esély, hogy tudok majd utazni?
2020. febr. 21. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hááát, "határeset".

Nézd meg, nem lehet-e sürgősségivel kérni, mint az útlevelet. Azt (jó sok pénzért) akár másnapra megcsinálják.

2020. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Menj be, kérd ki az ideiglenest. Ausztriába azzal is tudsz utazni. Aztán mikor megjön a rendes személyid, bemész és leadod az ideiglenest.

Hacsak nem hosszú tàvra tervezel Ausztriába menni, az ideiglenes személyi csak 1 hónapig érvényes.

2020. febr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én nemrég mikor csináltattam új személyit, 3 nap alatt kész lett. Szóval ez változó, attól függ mennyi a dolguk. De addig is ideigleneset kérsz, és ennyi.
2020. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Megkapod simén 1 hét alatt a személyit. Kérd úgy, hogy bemész a személyidért az okmányirodába. Én is nemrég csináltattam. Hétfőn intéztem, pénteken telefonáltak, hogy mehetek érte.

Még valamit. Személyi igazolványt az országban bármelyik okményirodában megtudod csináltatni. Ha tudod vidéken csináld, ott gyorsabb mint Pesten az ügyintézés.

Én budapesti lakos vagyok, és Szécsényben csináltattam a személyimet. ( ott nyaraltam 2 hetet, így megcsináltattam ott)

2020. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sőt, Ausztriába a lejárt okmánnyal is tudsz utazni.
2020. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
5-ös, én azért erre nem biztatnám- még Magyarországon is megbüntethetik, ha lejárt személyivel megy. Külföldön sem kötelesek elfogadni a lejárt személyit - bármikor visszautasíthatják.
2020. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6:


[link]

2020. febr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Más okmányod van?

Én 2 évig nem csináltam. Személyit, mert volt jogsim.

2020. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mellékesen az ideiglenes azonnal megvan, és teljes értékű, csak rövid lejáratú
2020. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jogsi nem jó
2020. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!