Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazzak, utaznátok Észak...

Utazzak, utaznátok Észak Olaszországba holnap?

Figyelt kérdés
Holnap Észak Olaszországban utaznék egy ismerősömhöz, azt mondja hogy nem kell félni nyugodtan jöjjek, ez a rész még nincsen lezárva, igaz a szomszéd tartomány már le van zárva
2020. febr. 24. 12:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Sok vitamin, C vitamin tettem én nem nagyon félek, nyilván hogy ha lezárják a tartományt akkor nem megyek
2020. febr. 24. 12:43
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Én simán elutaznék. Igaz, én rendes gimnáziumba jártam,, tanítottak biológiát, mávészeteket és valószínűségszámítást is mifelénk.
2020. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Ja, persze, mert a lezárt területen élőknek szerinted három hétre előre megmondták, hogy itt mindjárt lezárjuk a környéket, szaladjatok?


Kérdező:

- megbetegedhetsz

- beteg emberek között ragadhatsz

- hazahurcolhatsz egy kockázatos betegséget a szeretteid közé.


Szerintem nem felelős döntés pont most odautazni. Lehet hogy buksz valamennyi pénzt, de gondolj bele, mekkora kiesés és ár lenne a fentiek egyikènek bekövetkezte!

2020. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 D. Brasco ***** válasza:
19%
Pontosan le lehet követni hogy aktualisan éppen mikor mivel butítja a nagyközönséget a média......a tegnapi világvége hiradó után,ma egyebről sem szól ez az oldal,hogy menjek-e az olaszokhoz.......csak görgesd vissza a mai nap kerdeseit és tádám........én magától a betegségtől jóval kevésbé(sőt egyaltalan nem)félnék,attől már inkább hogy a felesleges pánikkeltes miatt elcseszik a drága időmet!
2020. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem mennék.

- Ha ismerős, akkor máskor is mehetsz.

- Ha Dél - Olaszországról lenne szó, simán mondanám, hogy menj.


De magad írod, hogy a szomszéd tartomány már lezárva.


Nem ilyen-olyan oldalak, hanem a konzuli szolgálat oldalán van leírva:


" Aktuális:


2020. 02. 24.

A két nappal ezelőtt kirobbant észak-olaszországi koronavírus járvány miatt a területre utazni szándékozóknak az alábbiakra hívjuk fel szíves figyelmüket:


A tegnapi olasz kormányülés és a venetói valamint a lombardiai tartományi elnök döntése alapján a fenti régiók fertőzött településein (Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo e San Fiorano és Venetóban Vò Euganeo) a rendőrség által kontrollált, katonai kényszerintézkedést is lehetővé tevő karantént vezettek be a járvány megfékezése érdekében. Ezekre a településekre sem bemenni sem onnan kijönni nem lehet. Tekintettel a járvány továbbterjedésének lehetőségére, ezeket az intézkedéseket bármikor a járvány súlyosbodása esetén más régiókban, más településeken is bevezethetik.


Erre tekintettel javasoljuk, hogy halaszthatatlan utazásokat kivéve, a turisztikai célú látogatásokat csak alapos megfontolás és mérlegelés után vállalják.


Aki egy újabb karantén kialakításakor az adott településen van, az nem hagyhatja el semmilyen indokkal a karantént annak feloldásáig."


Tehát, ha elmész és az alatt a pár nap alatt továbbterjed a vírus és azt a települést is KARANTÉN-ba vonják, akkor bizony hetekig nem szabadulsz onnan... Munkahely, család, pénztárcád hogy viselné ezt?

Még ha nem is betegedsz meg...

2020. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Brasco, hagyd már abba ezt a hülye relativizálást, kérlek! Igen, a média szeret hangulatot kelteni, ahogyan a kormányzati szervek is túlreagálhatnak egyes helyzeteket, de egész egyszserűen reális esélye van annak, hogy az ember rábāszik és karanténba kerül, netán meg is betegszik - csak azért, mert pártízezer forintos veszteséget nem akar bevàllalni. (Az élmèny, ugye, pótolható...)
2020. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elmentél végül? Amúgy ha jól értem, akkor csak a repjegyet buktad volna? Szállást gondolom nem fizettel előre, ha ismeroshoz mentél volna.
2020. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mostani hír:

"Tovább nőtt a koronavírussal fertőzöttek száma Olaszországban!

Már Rómából, Palermoból és Firenzéből is jelentettek eseteket"

2020. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!