Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki járt már Bukarestben,...

Aki járt már Bukarestben, milyen véleménnyel van róla?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan lepukkant csúnya város, mint amilyennek sokan szokták jellemezni?

2020. márc. 23. 11:11
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
A monumentalista stílusban átépített belváros elég érdekes, kicsit olyan délamerikai diktatúrás benyomást keltett bennem és a belvárosban másutt is vannak hangulatos szép részek, de kijjebb tényleg elég hamar találni mordori jellegű utcákat. De csak két és fél napot voltam ott, részletesen nem ismerem.
2020. márc. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon retek.
2020. márc. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az óvárosa jóval kisebb és építészetileg sem olyan látványos és szép, mint Budapest óvárosa (ráadásul az alapvetően szebb, régebbi épületek zöme renoválatlan, omladozó vakolatú, és a jó részük tele van firkálva graffitikkel).


Rengeteg a panel (sokkal több mint Pesten), még a városcentrum is tele van a Ceausescu-érabeli betonmonstrumokkal, amiket az igénytelen, tiri-tarka erkélybeépítések különösen elcsúfítanak.


A kóbor kutyákra mindenhol ügyelni kell, amikkel a helyi állatvédők buzgósága miatt nem nagyon tudnak miatt kezdeni.


Számomra teljesen fura volt, hogy nincsenek kifejezetten gettós és gazdag negyedei, a legkülönfélébb társadalmi rétegek kavarognak szerte a városban, a villák majdnem tőszomszédságában ott a bádogputri, nincs az, mint itt, hogy az ötker és kispest gyakorlatilag két külön univerzum, ott ilyen téren egységesebb a városkép.


A "kis-Párizs" jelzőt leginkább a sugárutas úthálózata miatt kapta, ami gondolom nagyban megkönnyíti az autósok dolgát (én végig tömegközlekedtem és gyalogoltam).

2020. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Eddig 3 olyan országot találtam, ahova soha, de soha többé nem szeretnék visszamenni. Az egyik Románia, különös tekintettel Bukarestre. Egyszerűen szar hely, ha érdekel.
2020. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Trágyadomb.
2020. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!