Kezdőoldal » Utazás » Európa » Julius közepén utaznék Ibizára...

Julius közepén utaznék Ibizára, még novemberben foglaltam le a szállást, úgy hogy aznap ki is fizettem bankkártyán keresztül, valaki segítene?

Figyelt kérdés
A koronajárvány miatt ha addig sem múlik el, visszakapom a pénzt? Mert tudtommal van olyan, ha a szállásadó nem tudja biztosítani a szerződést, azaz hogy ott megszálljak akkor, vissza kell fizetni a foglalás árát és ez esetben jelenleg nem tudja biztosítani az ott létem, mert beutazási tilalom van. Erről valaki valami vélemény?

2020. márc. 26. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, hol és milyen feltételekkel foglaltad, erről nem írtál semmit. Nekem van egy bookingos, nem lemondható szállásom május elejére Olaszországba. Egyelőre várok, ha meghosszabbítják a beutazási tilalmat, akkor a bookinggal egyeztetek, mert akkor talán visszatérítik, ha nem hosszabbítják meg, akkor elbuktam. Vis major, nem kötelesek visszafizetni semmit, de megtehetik, ha úgy döntenek.
2020. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy vissza nem térítendő, és a Booking visszautaltatja a szállodával, ha olyan a helyzet még akkor is.

(Gyaníthatóan olyan lesz.)

2020. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Nincs a világon egyetlen ember sem, aki tudná mi lesz júliusban, így itt a gyk-n se fogsz ilyet találni. Azt sem tudja senki, hogy a cégek hogyan, mit fognak visszatéríteni és hogy a szállásadód visszatéríti-e majd amit befizettél.

Kb. száz ilyen kérdés van. Nem értem miért keresel a gyk jósokat.

2020. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De azért kitörölteti a neki nem tetsző válaszokat. :D
2020. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég szar ügy. Beszoptad. Megszívtad, így jártál. Júliusban nem fogsz sehová utazni. De ez innentől nem utazás rovat, hanem matematka.
2020. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Mint #1 írta, nem tudjuk, milyen szerződést kötöttél. Tehát az eredmény a szerződésedben foglaltaktól függ.

Mint #2 írta, a bookingon lehet tárgyalni. A visszatérítésest mondd le sürgősen a határidő előtt. A vissza nem térítendőt tárgyald a bookinggal. Mielőbb. És figyelj a fogalmazásra. Azért mielőbb, mert most még mindenki úgy gondolja, reménytelen, tehát beletörődik. Később, ha felcsillan a remény, a helyzetet a vakszerencse dönti el. Vagy jó lesz, vagy nem. Én a nemre szavaznék, ismerve konkrétan és általában a járványtrendeket.

2020. márc. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!