Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ukrajna vagy Fehéroroszország...

Ukrajna vagy Fehéroroszország élhetőbb hely?

Figyelt kérdés

Tudom hogy egyik sem a legjobb hely, de mégis érdekel...

Pl. gazdaságilag melyik stabilabb?



2020. ápr. 6. 02:34
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Egyértelműen Belarusz, legalábbis országos összevetésben, bár a kijevi és minszki régiók között nehèz egyértelmű összehasonlítást tenni. De az biztos, hogy a belarusz állam és gazdaság is stabilabb, ellenben vállalkozni nehezebb. A szociális háló is kevésbé lyukas a belaruszoknál és az egész ország egyszerűen rendezettebb. És azért nagyon nem mindegy, hogy egy ország háborúban áll-e épp vagy sem. Mentalitásban a belaruszok szerintem valamivel barátságosabbak, persze nem a hivatalos érintkezésben.
2020. ápr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Fehéroroszország sokkal élhetőbb, de nagyon kitett a gazdasága Oroszországnak. Nagy a tisztaság, az állam igyekszik a teljes foglalkoztatottságra törekedni, az infrastruktúra (utak, épületek) is messze jobb, mint Ukrajnában. Emellett sokkal kevésbé szabad, az elnököt kritizálni is a legszigorúbban tilos, nyíltan bebörtönzik az “ellenségeiket.” Ha viszont tipikus kisember vagy, aki nem vágyik nagy szabadságra, csak hogy eléldegéljen, akkor nem olyan rossz. Nem keresnek túl sokat az emberek, de nincs is szükséges flancos termékekre, a helyit veszik.
2020. ápr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Neked komolyan az a munkad, hogy ilyen random kerdeseket irj ki? Romania vagy Budapest? Thaifold vagy Anglia?? Nem latod, milyen konnyen automatizalhato?
2020. ápr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Belarusz is egy lepattant putri csak nincs háború.
2020. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Négyes, őszintén, te jártál ott mondjuk az M1 autópálya 200 méteres körzetén kívül ? Nekem speciel régióbeli társaihoz viszonyítva egy elég rendezett és szép ország benyomását kelti, márpedig én lassan 35 éve szinte minden évben megfordulok ott. És jártam 48 országban már, van összehasonlítási alapom. Belarusz minden posztszovjet nyűgjével együtt jóval inkább egy kulturált európai ország , mint egy putri.
2020. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
de ez mind amiatt van mert eltartatja magát az oroszokkal, nélkülük nagy gondban lennének ők is
2020. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

#5

Akkor még nem mentél Minszken kívülre. Ott is elképesztő nyomor van. Vannak ott is olyan falvak ahol nem hogy kiszállni a kocsiból nem mertünk de lassítani se. Semmivel nem különb mint Moldávia vagy Ukrajna lepattantabb részei.

2020. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Ukrajna még így is élhetőbb. Fehéroroszország virtigli diktatúra, az meg szerintem per definitionem élhetetlen.
2020. ápr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
7-es, ne viccelj már, az ország tekintélyes részét bejártam. A grodnói területen gyakorlatilag minden városban voltam, de Mir, Nyeszvizs, Szoligorszk, Breszt, Baranavicsi, Vityebszk, Boriszov, a Belovezsszkaja Puscsa is mind ismerős hely már, Volkoviszkba pedig minden évben eljutok. Nyilván tapasztalatból nyilatkoztam tehát azt, hogy egy , a környező nem uniós országokhoz képest rendezett, nyugodt és viszonylagos (!!!) jólétben élő ország. (A viszonylagos szót tessék helyén kezelni!) Természetesen ezernyi problémával küzdenek is, de Ukrajnával összevetve jobb ott az élet, ez egészen bizonyos.
2020. ápr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
75%
Fehéroroszország. Kicsit autoriter a rendszere, és kb olyan Oroszországnak mint Lichtenstein Svájcnak. Teljesen kiszolgáltatott, igazából elszigetelt Európától politikailag és gazdaságilag a világtól is, Ukrajnával ellentétben. Bár azért nem annyira elzárkózott mint Észak- Korea. Utazni lehet külföldre, a turistákat szívesen látják, bár nagyobb az érdeklődés feléd, ha nem a keleti blokkból jössz. A boltok hazai és orosz termékekkel vannak tele, de külföldi termékeket is lehet kapni, csak azok jóval drágábbak, ezt tudatosan csinálják államilag, hogy a saját és az orosz gazdaságot erősítsék. Ettől függetlenül a viszonylagos jólét megvan, a lakhatás és a munka mindenkinek biztosított, kisebb autót is sokan megengedhetnek maguknak, minden közterületen kínosan ügyelnek a tisztaságra és a rendre, bár sok épület elég szocreál légkört ad. Kis erőfeszítéssel az állam mindenkinek biztosít egy középszerű életet egy nagyvárosi panelban, kicsit olyan mint a gulyáskommunizmus, kommunizmus nélkül. Egy átlag európainak szokatlan, de viszonylag élhető, mindenképp stabilabb Ukrajnánál gazdaságilag, társadalmilag. Bár gyakorlatilag egy orosz tartomány és az Oroszország elleni kritikáknak nem adnak hangot, sem újságokban sem tüntetésekkel és nem tolerálják ha valaki Oroszországot kritizálja, az alapvető szabadságjogok többsége biztosítva van. Ukrajnának meg nagyobb az esélye érthető módon az EU-hoz való közeledésre, felzárkózásra, bár stabilnak nem nevezném az országot, igen nagy a szegénység, a gazdasági kitettség, a háború, forradalom lehetősége. Létbiztonság nem nagyon van, cserébe minden olcsó. Nekünk. Az ottani fizetésekhez képest ott sem könnyű az élet.
2020. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!