Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik a legszebb olasz...

Melyik a legszebb olasz város? Hova a legjobb elmenni?

Figyelt kérdés
Italia tele van gyönyörű történelmi városokkal, Velence, Milánó, Torinó, Firenze, Genova, Róma és Nápoly. De mégis melyik a legklasszikusabb, és legszebb, ahol a legkellemesebb kiülni egy erkélyre kávézni,
2020. ápr. 14. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Lombardia :D
2020. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Szicíliában Taormina fantasztikus. A hegy, a tenger, háttérben az Etna... mindenképpen érdemes megnézni egyszer.
2020. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Firenzével biztosan nem nyúlsz mellé, de valamelyik toszkán kisváros akàr még jobb választás is lehet.
2020. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem Genova a legszebb, mert én csak ott voltam. Meg Sanremo is a legszebb, mert ott is voltam.
2020. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az összes felsorolt városban jártam már és mindegyik nagyon hangulatos, de mindegyik teljesen más, nem lehet őket összehasonlítani. Ezek közül egyedül Milánó nem nyűgözött le, oda nem mennék vissza, Velencében pedig túl sok volt a turista, nekem ettől kicsit élvezhetetlen volt, még úgy is, hogy amúgy gyönyörű.

A kisebb városok, falvak egyébkénk sokkal hangulatosabbank tudnak lenni, érdemes a számodra legfontosabb szempontok szerint megcélozni egy régiót és azt körbejárni.

Pl. Nápoly környékébe egy hét alatt belefér Pompeii, Ercolano, Sorrento, Amalfi part.

Genovát össze lehet kötni Savonával és az egész liguriai tengerparttal, amibe Cinque terre is beletartozik.

Milánóból 2 óra átbuszozni Torinóba, így azt is meg tudod együtt ejteni.

Rómában rengeteg a látnivaló, de ki tudsz menni valamelyik tengerparti városkába is.

Toszkánában Volterra, Siena, Pisa stb. is mindenképp belefér Firenze mellé egy hét alatt, sok lehetőség van.

2020. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Taormina tényleg gyönyörű.

De Olaszországban annyi szép hely van, hogy nehéz választani. Én a kisebb városokag jobban szeretem, pl San Gimiano, Siena is szép.

2020. ápr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kisebbek: Alberobello, Lucca, Assisi, Amalfi, San Gimignano

Nagyobbak: Siena, Trieszt, Taormina, Ravenna, Róma

2020. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki csak részeket mond....

Szerintem mondjuk Ljubljana felé elindulsz. Trieszt fölött átléped a határt, mindjárt leereszkedsz Triesztbe, haladsz tovább, Monfalcone-t ki nem hagyod, az mindegy, hogy Észak-dél vagy Kelet-nyugat irányban cikázol, sorra veszed mindet, a kicsiket véletlenül se hagyod ki, ott vannak a legszebb kastélyok (meg borozók), haladsz tovább, nagyobb városokban hosszabban időzöl, közben pár szót tanulsz olaszul, azt imádni fogják a déliek, Nápolynál kötelező a szigeteke kimenni (másutt is, csak ezt külön ki akartam emelni), a hídon át (bocs kicsit később épül) át Szicíliába, ott még a romokba is bekukkantasz, aztán pár év múlva visszaérsz. Lehet Villach felé is.

És hogy miért így? Mert ha egyet kihagysz, és később erre rájössz, mehetsz vissza.

Amúgy meg hogy a csudába döntsem el, melyik a legszebb neked? Nekem meg az egyik a műemlékeiért, másik a festményeiért, Ríva a fekvéséért, megint másik egy szép középkori vagy éppen klasszikus épületért, a bosszantó Taormina, mert nézhettem a teraszomról a füstölgő Etnát, amely nem engedett felmászni a kürtőig (pont kitört), ja és a Segestai görög templom alatt van egy jó kis taverna. Ugyanennyiszer talán a horvátoknál voltam a tengerük miatt. Hogy negyedik Béla miért nem tudott megegyezni velük. Lehetnénk most horvát magyar monarchia (akarom mondani köztársaság). És szövetséget kötnénk a taljánokkal.

2020. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, persze nem hinném hogy belefér ennyi sok hely egy egyhetes kirándulásba
2020. ápr. 15. 22:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha először mész, és szereted a művészeteket, akkor Firenze (minimum 4 nap). Ha az építészetet, akkor Velence és a szigetei (minimum Murano). Jó a vaporetto közlekedés. Érdemes Bolognába és Padovába is elmenni, ez már több is, mint egy hét.
2020. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!