Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ukrajnában tényleg többre...

Ukrajnában tényleg többre megyek az orosszal, mint az ukránnal?

Figyelt kérdés
Miért beszélnek az emberek egymást közt inkább oroszul, amikor ukrán a hivatalos nyelv elvileg?

2020. ápr. 20. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Mégis hol? Dnyepropetrovszkban igen, Lvivben nem. Oroszul beszélő régió kevesebb van, de ha Kijevben kell útbaigazítást kérned oroszul, az sem lesz probléma.
2020. ápr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Ez nettó baromság. Kijevben nem biztos hogy túléled ha oroszul beszélsz. Ha akcentusod van akkor nem bántanak.
2020. ápr. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
87%

Helyfüggő, mivel mire mész.

Én nem vettem észre, hogy oroszul beszélnének az emberek egymással (Kárpátalja ill. Lviv, ahol jártam, tehát a nyugati részek), nyilván a keleti régiókban ez máshogy van.

Az orosszal amúgy teljesen jól megoldható itt is a kommunikáció. Amit tapasztaltam, hogy esetenként nem oroszul válaszoltak az orosz kérdésekre, gondolván, hogy "ha értesz oroszul, ukránul is biztos megy", de én ebben semmi nacionalista vonulatot nem vettem ki, egyszerűen csak megszokásból így ment.

A Kárpátalján az egyéb nyelvi hatások (ruszin, ukrán-magyar hatások) miatt én amúgy nem értettem meg mindent az oroszból sem.

Összességében tehát, szerintem az orosz kommunikáció rendben lesz, én semmi negatív megnyilvánulást nem kaptam ezért.

2020. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dehogyis mész vele többre.
2020. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezt a kérdést nem értem. Ha valaki tud ukránul és oroszul is, az elég jól tudja a válasz erre, nem? Ha meg csak oroszul tudsz mindegy.


Szerintem mindenhol megértik az oroszt és az ukránt is. Nekem Livben azt mondták ott ukránul beszélnek, de Kievben oroszul. Kievben meg azt, hogy Kiefnek ejtsem a várost, mert a Kiev oroszul van... de én egyik nyelvet sem beszélem. Szerintem pont, hogy szeretnék megszabadítani nevűket az orosz hatástól, függetleníteni attól a nyelvtől.

2020. ápr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Kb mindegy melyiket beszéled annyira hasonlít a kettő egymásra :D
2020. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hármassal egyetértek. Én 4 éve élek Kijevben, és oroszul tökéletesen beszélek, ukránul viszont nem igen, de jól megértem. Sosem származott hátrányom abból, hogy nem szólaltam meg ukránul. Tökéletesen meg lehet lenni itt orosszal. Igen, a nyugati részen inkább az ukrán a gyakori, de ha kéred, hogy beszéljenek veled oroszul, probléma nélkül megteszik. (kivéve ha valami ultranacionalisták, dehát az mindenhol előfordul).

Olvasva a kommenteket, szeretném megcáfolni azt a gyakori hiedelmet, hogy az orosz és az ukrán annyira hasonlít egymásra. Egy csak oroszul tudó ugyan meg fog érteni sok szót, mert a szókincs 60%-ban hasonló, de teljesen nem fogja érteni a mondat értelmét.

Még elhangzott Kijev helyes megnevezése is. Nos ez valóban itt kicsit politikai kérdéssé vált. Ez különösen az angol helyesírásnál fontos. Kiev - orosz verzió. Kyiv - ukrán verzió.

2020. máj. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!