Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi félretett pénzzel...

Mennyi félretett pénzzel érdemes kiköltözni Nyugat-Európába? Svájc, Ausztria pl?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 25. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30.000 EUR
2020. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, hogy milyen munkád lesz, és hogy biztosítanak-e munkát neked.

A legtöbb albérletben ki kell fizetni 1 hónap kauciót, meg az utolsó hónapot. Tehát 3

Akkor ezekben az országokban a lakhatás se olcsó.


Én olyan 10-15 millió forinttal érezném magam biztosan, de ezt nem kell úgymond kiszedni papírpénzbe, csak legyen úgy amúgy nálad, hogy ha bármi van tudjál élni egy évet még extrém krízis helyzetben is,vagy betegség, akármi.

2020. ápr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2

Dolgozni mennék ki, tehát keresnék pénzt. Az első hónapra legyen 10 millió forintom? Mi a franc :D A 300 ezer forintos fizetésemmel akkor várjak 40 éves koromig?😂

2020. ápr. 25. 15:03
 4/16 anonim ***** válasza:

Ahova mesz csatlakozz a helyi magyarok.fb csoportjahoz. Ott tobbet tudnak mondani.

Legalabb parhonapi lakber es megelhetes, pl 2-3000 eur.

2020. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
... esonek berelhetsz szobat, az olcsobb. Minden fugg az orszagtol, szakmadtol, nyelvtudasodtol, van-e allasajanlat vagy kimesz es keresel.
2020. ápr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem azt mondtam, hogy egy hónapra legyen 10 milliód.Azt mondtam, hogy egy ilyen krízis esetén mint pl. most legyen egy évre elegendő pénzed.

De ettől függetlenül el lehet indulni 0 pénzzel is, csak nem ajánlott.


Én a saját véleményemet írtam ,hogy én mennyivel indulNÉK.

2020. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ilyen krízis idején úgyse tudok költözni. Kb fél év múlva gondoltam. Addigra lesz úgy 4-5 ezer euróm. Az akkor gondolom kezdésnek akkor elég lesz? Ha nagyon beütne kint a krach(amit nem hiszek, mert 4 nyelven beszélek és van diplomám, szóval nagyon bénának kéne hozzá lennem:D), akkor meg majd hazajövök :)
2020. ápr. 25. 16:22
 8/16 anonim ***** válasza:

Ennyi bőven elég lesz. Ha úgy költözöl, hogy nincs állásajánlatod, akkor a legfontosabb, hogy ne válogass se szállás, se munka tekintetében. A szállásnál egy dolog fontos, hogy be tudj jelentkezni a bürgeramtnál (vagy az osztrák megfelelőjénél, Németországban hívják így). Pár hónapot szerintem simán ki lehet bírni a legegyszerűbb szobában is, aztán ha van már bankszámlád, munkád, bejelentett lakcímed, utána sokkal könnyebb lesz rendes helyet keresni.


Ha úgy mész, hogy van már állásajánlatod, amit egyébként nagyon tudok ajánlani, az jelentősen megkönnyítheti a dolgodat, mert a cégek sokszor segítenek a költözésben, átvállalják vagy megelőlegezik a költségeket. Nyilván csak akkor, ha úgy látják nekik ez megéri hosszútávon, mert jó munkaerő leszel.


Korodat elárulold?

2020. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

Csak úgy mennék ki, ha már megvan az állásajánlat. Anélkül vaktában kimenni, hogy vagy lesz valami vagy nem..annak szerintem nem sok értelme van. Mint az orosz rulett kb :D Köszi a választ. Akkor ez így elég lesz :)

2020. ápr. 25. 16:49
 10/16 A kérdező kommentje:
Amúgy majdnem 24 vagyok, fél éve dolgozok.
2020. ápr. 25. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!