Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van még esély 2020.12.31....

Van még esély 2020.12.31. előtt kiköltözni Angliába?

Figyelt kérdés
A koronavírus miatt rengeteg ember állása szűnt meg. Így van esély új bevándorlónak munkát találni, ha lecseng a vírus miatti utazási korlátozás? Vagy esélytelen? Esetleg arra van esély, hogy az átmeneti időszak meghosszabbodjon? Érdemes még Angliában gondolkodni, vagy inkább már EU országot preferálni? Persze nyevtudással+használható szakma alap. Ki mit javasol? Esetleg Írország, Hollandia, Dánia...?

2020. máj. 4. 15:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és hazaárulós kommentektől kérem kíméljen meg mindenki, el akarok innen menni, egyszerűen nem bírom itt leélni az életemet ebben az országban, annyira rosszul érzem itt magam.
2020. máj. 4. 15:22
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

És mihez értesz, milyen nyelveken beszélsz, milyen végzettséged-tapsztalatod van?

Hollandia nem rossz, ha beszéled a nyelvet és rendes munkát kapsz. Írország és Dánia jó drága hely, előbbi az eurózónában a finnekkel a legdrágább, itt jól fizető munkákkal tudnál megélni, mert magasak nagyon a költségek. Persze visszakanyarodunk oda, mi a szakma.

Pl. nem mindegy hogy OKJ grafikus vagy csak angoltudással, vagy szívsebész dán tudással.

2020. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es, te vagy a másik “kedvenc fajtám”, aki rögtön számonkéréssel indít, hogy mi a szakmám? És bedobja gúnyosan, hogy esetleg nezán dán nyelvtudású szívsebész...

A kérdés elsősorban Angliára vonatkozik, másodsorban pedig egyéb országokra, amiket élhetőnek ítélnek meg azok, akik ott élnek/éltek.

Nem vagyok szívsebész, örülhetsz...

2020. máj. 4. 17:12
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szívesen megkérdeztem volna nővérem, ha esetleg véletlenül olyan szakma az, amit ők keresnek jelenleg Angliában (gazdasági terület), de sztem ennyi adatból más se fog tudni segíteni
2020. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Államigazgatási diploma, férjemnek középfokú kereskedelmi végzettség.

Nyevtudás nekem angol (felsőfok), neki német.

Tudom az én végzettségem és az ő nyevtudása kiesett Anglia esetén, de lehet tanulni is...és szóba jöhet más ország is

Csak véleményekre vagyok kiváncsi, kinek mennyire tetszik az adott ország, bármilyen szempontból.

2020. máj. 4. 17:39
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Van még esély?"

N E M . T U D J U K

Rengetegen lettek munkanélküliek, azt tudjuk.

2020. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Utána is lesz esély, csak más feltételeknek kell megfelelni. Rengetegen megugorják ezt a lécet, ugyanis most is sok ázsiai, dél-amerikai, ausztrál, stb. bevándorló van Angliában, és többségük bizony nem tutajon úszott be.


Az átmeneti időszak június végéig hosszabbítható meg, jobban mondva addig kell a brit kormánynak jeleznie a szándékot. Egyelőre ezt visszautasítják, és én nem fogadnék rá, hogy meggondolják magukat. Nem úgy néz ki, mintha Boriséknak célja lenne a megegyezés, inkább az időt húzzák. Csak találgatni lehet, hogy miért, most ne menjünk bele a politikába.


Ha nincs különösebb érzelmi vagy egyéb kötődés Angliához, akkor igen, lehet érdemes más EU országot választani. Egyrészt, ha meg is hosszabbodik az átmeneti időszak, az új érkezők 5 évig bizonytalan jogviszonnyal fognak élni a "hostile environment policy" (keress rá) országában, ahol nem is olyan rég évtizedek óta az országban élőket toloncoltak ki és tagadták meg a jogaikat (Windrush scandal, erre is keress rá). Másrészt gazdaságilag meglehetősen viharos időszak következik most Anglia életében (a brexit egy dolog, de most a koronavírus is meglehetősen keményen érintette), pedig az általad is említett Hollandia vagy Dánia már most magasabb életszínvonalat tud biztosítani, mint Anglia.


És akkor az alternatívák: Írország nyilván a nyelv miatt kézenfekvő választás lenne, és más szempontok is szólnak mellette. Nekem egyik kedvenc országom, az emberek kedvesek és befogadóak és alapvetően laza az életmód. Viszont gazdaságilag egy kemény brexit Írországot is nagyon meg fogja viselni, hiszen a legtöbb áru kifelé és befelé is Anglián keresztül megy. Ha át kell állniuk más szállítási módokra vagy vámokat kell fizetniük, az meg fogja emelni az amúgyis magas árakat.


Hollandia és Dánia is jó választás lehet, hiszen mindkét országban nagyon magas az életszínvonal. Viszont én feldobnám lehetőségként Németországot is. Németországnak nagy előnye, hogy Nyugat-Európában kb a legalacsonyabbak a megélhetési költségek, amihez viszont magas fizetések (magasabbak, mint Angliában pl) társulnak.


A nyelvtudáson nem izgulnék a helyedben egyébként, mert kellő szorgalommal bármelyik európai nyelvet meg lehet tanulni fél év alatt olyan szinten, hogy nem lesz gond boldogulni.

2020. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, nagyon köszönöm a részletes válaszod, ilyeneket szerettem volna olvasni:) csak sajnos sokan leragadnak a “kötekedésben”, hogy csak akkor érdemes tervezni, ha minimum szívsebész vagy.

Mindketten készek vagyunk tanulni, akár nyelvet, akár szakmát, pár évet rászánunk indulás előtt.

Angliának a környezete ami nagyon tetszik, az egész hangulata, többször jártunk már az országban, és főiskolás koromban dolgoztam is kinn pár hónapot. A klímája is nekünk való, mert nem bírjuk a meleg nyarakat itthon.

Jelen esetben már kisgyerekkel mennénk, így már más dolgok is fontosak, oktatás, egészségügy színvonala mind számít. Ezekben ugye Anglia nem túl jó.

A másik versenyző nálunk Ausztia, de Németország se rossz ötlet.

Köszönöm még egyszer a segítő szándékú válaszod.

2020. máj. 4. 20:17
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon szeretem Angliát, meg az egész brit kultúrát és a természetet. De azért valahol életvitelszerűen élni, illetve turistaként bejárni teljesen más. És ha belegondolsz, ha esetleg Hollandia mellett döntesz, akkor ott vagy egy köpésre és bármikor eltölthetsz egy hosszú hétvégét például Londonban vagy Walesben vagy akárhol ugyanúgy, ahhoz nem kell az országban élni.
2020. máj. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 D. Brasco ***** válasza:
100%

Az osztrákokhoz es a németekhez csak megfelelő nyelvtudás mellett erdemes elindulni,mas különben csak a kuli munkát kapod meg vagy valamilyen magyar közvetítőn keresztül tudsz dolgozni aki makd ott húz le ahol tud.A megfelelő nyelvtudás alatt pedig nem azt értem,hogy egy eldöntendő kérdére tudsz egy szavas választ adni.

Mondjuk ez nagy altalanossagban igaz mindegyik országra,de a német nyelvterületen különösen....mert ott biztosan nem lesz az mint mondjuj a hollandoknál ahol azert az angollal is simán elboldogulsz a hetkoznapokban.

2020. máj. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!