Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti,hogyan állítanátok sorba...

Ti,hogyan állítanátok sorba szépség szerint az alábbi erdélyi nagyvárosokat?

Figyelt kérdés
Kolozsvár,Brassó,Marosvásárhely,Nagyszeben,Nagybánya. Képeken láttam az összeset csak,nem voltam még egyikben sem.Fotók alapján nekem Brassó és Nagyszeben jönnek be nagyon.Nektek,hogyan lenne a sorrend? Plusz kérés,hogy mindenki írja le,hogy Brassó-Kolozsvár közül ki melyiket tartja jobb városnak.Épületek,földrajzi elhelyezkedés,történelem,egzotikusság,hangulat a városban stb.

2020. máj. 16. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Kolozsvár olyan, mint egy csövesbudapest. Brassó is egy putri. Marosvásárhely viszont nagyon tetszett.
2020. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Kolozsvár, Marosvásárhely, Brassó.

A másik kettőben még nem jártam.

2020. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Vásárhely központja szebb, mint Kolozsváré. A többiben nem jártam.
2020. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Kolozsvár, Marosvásárhely, Brassó nálam is a sorrend, a másik kettőben nem jártam még.
2020. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Brassót mondanám. Nagyon hangulatos és rendben tartott óváros a hegyek között, régi szász házak, várfalak, bástyák, tornyok... Egy nagy plusz, hogy nem olyan nyomasztó a román jelenlét mint pl. Kolozsváron vagy Vásárhelyen; nincsenek ortodox katedrálisok ahonnan hangszórókból üvölt a hazafias zene, nincsenek lépten-nyomon oláh haramiákat ábrázoló szobrok...
2020. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Én Kolozsváron születtem anno, de most már nem élek ott sok-sok évtizede.


TUDOM, hogy keresztre fogtok feszíteni emiatt, de még egy ilyen ocsmány, felkapott, Kánaán -újgazdagparádé, utálatos emberekkel ellátott betondzsungelt nem láttam.


Erdélyben nem ajánlom semmiképp, még Várad is szebb.

Amúgy Segesvár, Brassó ,Marosvásárhely, Szeben ezerszer jobbak.

2020. máj. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Nekem turistaként Brassó tetszett a legjobban. Kolozsvár sem volt rossz, Marosvásárhely pedig nem nagy város, olyan sok programunk nem volt ott; de az se csúnya.
2020. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok


Mivel leírtam a véleményem Kolozsvárról, ezért egyértelműen Brassó a szebb.

Voltam is ott, négyszer.


Legjobban talán Temesvárt ajánlanám

2020. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kolozsvaron eltem 12 evet, ami ido alatt igencsak a szivemhez nott. Valoszinuleg nalam mindig elso helyen lesz, annak ellenere, hogy 6-os valaszoloval egyetertek. Mivel minden varosban jartam az emlitettek kozul, szamomra eleg konnyu a sorrend: 2.Brasso. 3.Nagyszeben, 4.Nagybanya, 5.Marosvasarhely. De ha lehetne en is Nagyvaradot beekelnem valahogy a dobogora.
2020. máj. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os és 8-as vagyok.

Ráadásul, nem is egy panelgettóban nőttem fel (Monostor, Marasti) hanem a GYÖRGYFALVI-MURESANU negyed házas részein.

De azért írtam, hogy ocsmány, mert tényleg ezek a negyedek amiket emlegettem olyan, mintha Csernobilba, vagy Mongóliában lennél.

Kommunista panellakások egymás hátán, hangos szomszédok, stb.

Jó, lehet ,hogy minden romániai nagyvárosra érthető ez, de legalább ne kerüljön ennyibe egy francos lakás, mint KV-on.

Bukarestben is olcsóbban kaptam, amikor venni szerettem volna.

2020. máj. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!