Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik Európai országba...

Melyik Európai országba érdemes költözni a hosszú távú jövő szempontjából?

Figyelt kérdés
Néhány évet rászánva nyelv és akár keresett szakma tanulása után, figyelembe véve hosszú távon fontos szempontokat (megbízható eü, gyerekbarát oktatás rendszer, külföldiek elfogadottsága, esély a nyugdíjra egyszer, esetleg hűvösebb éghajlat, ahol nincs forró nyár..), melyik ország felé lenne érdemes mozdulni? Mindenféle tapasztalatra kiváncsi vagyok. És Magyarország nem opció.

2020. máj. 29. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Abba az országba amenyik nyelvét jól beszéled.
2020. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Svédország vagy Dánia ebben a keresztmetszetben tök oké, a svédek még elfogadóbbak is, az átlag dánok azért addig tartanak jó pár lépés távolságot, amíg nem beszéled rendesen a nyelvet.
2020. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves első, a nyelv mindegy, mert a kiválasztott ország nyelvét megtanuljuk mielőtt kiköltöznénk.
2020. máj. 29. 14:34
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Svédországgal az a baj, hogy nem biztonságos ország. Minden 4-dik nőt megerőszakolnak, teljesen elvannak nyomva a sok orkok miatt. Éltem Svédországban 3 évig. Ezalatt a 3 év alatt 6 női kolléganőmet erőszakolták meg délután amikor ment hazafelé, Én szerencsére sosem egyedül közlekedtem. Viszont hiába éltünk jó környéken, hiába volt polgárőrség az én lakásomat is 2x rabolták ki több szomszéddal együtt. Elég is volt belőle.
2020. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként Ausztria-Németország vonalon gondolkozunk jelenleg a férjemmel, alapszintű nyelvtudásunk van, de èvek múlva mennénk, addig tanulnák a nyelvet mint a kiasangyal. De kiváncsi vagyok más véleményekre is, tapsztalatokra. Én angolul tudok elég jól, de Angliát már kizártam, vannak sokkal jobb helyek.
2020. máj. 29. 14:56
 6/17 Quatermain ***** válasza:
78%
Albánia
2020. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Igazából nem tudom milyen válaszokra számítasz :D

Nyugat-Európa és Skandinávia az ahol Európában jobb az életszínvonal

Én Ausztriában élek

De tényleg nem értem milyen valaszokat vársz,ha megkérdezel 1000 embert,hogy hová érdemes kiköltözni mindenki azt a 10 országot fogja mondani kb :D

De miért csak pár év múlva?Már most sokkal nehezebb kimenni mint pár éve mert folyamatosan jönnek és fogynak a helyek+a szírek,törökök a magyaroknál is olcsóbb munkaerő szóval addig kéne ameddig van hely

Meg ugye az se mindegy,hogy mi a szakmád...

2020. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

“Igazából nem tudom milyen válaszokra számítasz :D”


Olyanokra, amik saját tapasztalatot írnak le, azoktól aki élnek/éltek külföldön adott országban, és van pozitív/negatív véleményük róla.

Pl. Aki a Svédországgal kapcsolatos választ adta...na ilyeneket:)


És azért csak évek múlva, mert az itthoni dolgainkat akkor tudjuk lezárni, az élethelyzetünk akkor fogja megengedni a költözést.


Remélem kielégítő a válaszom. Keress már kérdést, ahol kötekedhetsz.

2020. máj. 29. 15:55
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedés hanem egyszerűen érdemes minél előbb mivel az olcsó munkaerő folyamatosan jön és nyílván ahogy telik az idő úgy lesz egyre kevesebb igény magyar szintű munkaerőre főleg,hogy már a szírek ugyanazokat megcsinálják még kevesebb pénzért


Egyébként 6 európai országban éltem és mindegyikben jártam Ukrajna kivételével de ár-érték arányban Ausztriánál nincs jobb hely tapasztalatom szerint

Árak kb magyar szinten vannak,nyugati szinthez képest meg sehol sincsenek úgy,hogy a fizetések világszinten is top20 a kb 200-230 államból,az emberek nyitottak és nem néznek le mivel rengeteg a bevándorló illetve ha még nem jó a németed akkor angollal és Burgenland egyes részein magyarral is boldogulsz

2020. máj. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
@4 A nemi erőszak statisztikákat nagyon nem kéne behozni, Svédországban semmi más nem történt, mint hogy felismerték, hogy nem csak az a nemi erőszak, ha egy sötét sikátorban félholtra vernek és történik behatolás, hanem például az is, ha a részeg férj az erre nem vágyó feleségét szexre kényszeríti. De mindegy is, aki orkozásig jut, annak hiába mondja ezt az ember általában.
2020. máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!