Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nápoly valóban sokkal jobb...

Nápoly valóban sokkal jobb hely annál, mint amilyen a híre?

Figyelt kérdés

Nápoly kapcsán a legtöbb embernek az jut eszébe, hogy kaotikus, lepukkant, koszos, helyenként veszélyes. Eddig ezek miatt nem is vonzott túlságosan.

Street View-n nézelődtem viszont most egy kicsit és igazából azt vettem észre, hogy nagyon sok része tök szépen fel van újítva, gyönyörű bérpaloták vannak nagyon sok helyen. Persze az igazán szűk, zegzugos belváros tényleg szörnyűnek tűnik még Street View-n is, de így virtuálisan bejárva egyáltalán nem tűnik sokkal rosszabbnak, mint mondjuk Róma. Nyilván a bűnözést nem mutatja a Street View, erről mik a tapasztalatok?



2020. máj. 31. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Lepattant ez tény de gyönyörű, utánozhatatlan hangulatú hely. Nem veszélyesebb mint bármelyik magyar nagyváros.
2020. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Voltam már, egyszer elég volt. Vannak sokkal jobb helyek Olaszországban.
2020. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Itt élek és elfogult vagyok, szerintem csodálatos város, gyönyörű környéken. Ha van rá lehetőséged, mindenképp látogass el, viszont ne nyár kellős közepén, inkább május, max júniust ajánlom, vagy szeptembertől. Minden igényre kínál látnivalót, legyen az palota, múzeum, templomok, hegyvidéki túra ösvény, tengerpart, zegzugos sikátorok, színház, csodás parkok, legfinomabb déli ételek-italok, a környező 3 csodálatos sziget stb. Nem véletlenül Olaszország egyik, ha nem a legszebb és leglátogatottabb része.
2020. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 81István válasza:
98%

Szia! Csak most látom a kérdésedet,lehet már nem aktuális számodra,de azért had mondjam el a véleményemet!

Nápoly nagyon megosztó város, lehet hallottad már ezt a szállóigét:"Nápolyt látni,és meghalni" ,és ez így is van!

Amit hallottál róla annak van valóság alapja! Vannak lepukkant részei,szemetes,kaotikus!A a déli olaszok szerintem a kreszt hírből sem ismerik! De mindezek ellenére maga a város csodálatos(számomra legalábbis,mivel lehúztam annak idején pár évet itt)Ha tanácsolhatom neked mindenképp menj el legalább egyszer az életedbe,nem fogod megbánni.

Van a városnak egy varázsa,a Nápolyi konyha egyébként nagyon finom.

Amit mindenképp javaslok,hogy kóstolj meg:

-pizza

-Babá

-Sfogliatelle

-Pizza fritta

Az interneten utánuk tudsz nézni,nagyon finomak! Ja és,ha már ott jársz akkor mindenképp érdemes ellátogatnod :

-Procida

-Iscia nevű szigetekre,ezeknek is megvan a maga varázsuk! :)

A közbiztonság szerintem egyáltalán nem rosszabb,mint bármely más európai nagyvárosban! Vigyázni kell az értékeidre,bárhol is vagy!

Nyugodt szívvel merem neked ajánlani!

2021. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 azok a motoros tolvajok vannak még?
2021. márc. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de szokni kell.


Elsőre nekem is ijesztő volt a hely, mert Nápoly volt az első dél-olasz úticélpont ahol valahva voltam. Azóta Puglia, Szicília is megvolt úticélpontként.

Nápolyban nagyon sokáig 400 évig spanyolok uralkodtak. De komoly befolyással bírt a görög, római, bizánci, katalán és francia kultúra is.

A korabeli Európa egyik központja volt Nápoly, ami mára eléggé megkopott és egy rendkívül ellentmondásos, káoszos, zsúfolt hely.

Beszélek olaszul, hozzá vagyok szokva hogy a kutyapiszkot nem szedik fel, a szűk sikátorokhoz. De így is Nápoly egy entitás, saját nyelvvel, a nápolyival. Ez nem tájszolás, hanem spanyol és főleg francia jövevényszavakból álló nyelv.


Nápolyban külön kultúrája van a femminiellonak, ami a nőies meleg férfiakat is jelenti, de itt a transzvesztitákat jelenti. Úgy tartja a helyi hagyomány hogy a femminiello szerencsét hoz. Emiatt külön femminiello tombolát is szoktak tartani.


Emellett rendkívül fontos a vallás és a vallási ünnepek számukra. Emellett itt évi 100-200 ezer résztvevős Prideot tartanak.


Nápoly az ellentmondások városa.

2021. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!