Kezdőoldal » Utazás » Európa » Élet Hollandiában?

Élet Hollandiában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azon gondolkozom, hogy Hollandiába jelentkezem egyetemre, egészen pontosan Rotterdamba. Ezért kíváncsi vagyok mindenféle tapasztalatra a hollandiai élettel kapcsolatban, elsősorban olyanoktól, akik kint élnek/éltek, vagy huzamosabb időt töltöttek kint.

Igazából minden érdekel, ami a kinti élettel kapcsolatban egy külföldi számára releváns lehet, de nem turistaszemmel, hanem mindennapi életet figyelembe véve. (Például sok helyen olvastam Rotterdamról, hogy nagyon sok a muszlim még nyugat-európai mércével is.)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 23. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Rotterdamban Hágában sok a török marokkói lengyel. Nincs velük baj bár ha ilyen mindenrettegő emberke vagy jobb ha nem nyugat-európai egyetemet nézel.
2020. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok rettegő, csak több helyről hallottam ezt a megjegyzést Rotterdamról, ezért tértem ki rá. :)
2020. júl. 23. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha egyetemre mész, akkor arra készülj fel hogy hihetetlen a lakásprobléma az egyetemisták körében. és ez a félévek kezdetén tetőzik. nem csak a külföldiek, a helyiek is nagyon nehezen találnak albérletet.
2020. júl. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ingázásra készülj. Kollégiumot lehetetlen találni és normális helyen az albérlet is drága. 1 óra vonatozás elég gyakori. Szerencsére a közlekedés jó és kiszámítható HA nem nemzetközi vonatokra szállsz fel.


Jó diák meló kelleni fog. Heti 20 órára ha jól tudom az állam ad 600 eur körül de olyat keress ami ezen felül is fizet. Sok helyen nem adnak még bérlet térítést sem.


Kaja/Pia drága étteremben de Dirkben és Jumboban vásárolva magadnak főzve 100 EURból kihozható.


"Magyar" dolgok (befőtt, savanyúság, kekszek, stb) beszerzése nem szokott gond lenni, ha arra vágysz a lengyel boltokban megkapod ugyan azt.


Nem tudom milyen az anyagi helyzeted de a diáklétet 0 hozni kihívás lesz az elején legfőképpen.

2020. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a Rotterdami magyar boltban is bele lehet szerezni minden magyar cuccot. Albérletet tényleg nehéz találni de ettől eltekintve nekem nagyon bejön a város. 8 hónapja vagyok kint de ahogy néztem semmivel nem drágább (mondjuk én Albert Heijnben vásárolok) , mint a hazai boltok. A kisebbséggel meg nekem nem volt bajom amióta itt vagyok pedig az Iszlám egyetem mellett lakom 2 utcával de semmi gond nem volt velük még éjszaka sem.
2020. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia! Itt tudsz olvasni a fontosabb előkészületekkel kapcsolatban.


[link]

2020. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Amit a 4. válaszoló ír állami támogatás az a studiefinanciering (keresss rá), ha a szüleid jövedelme nem ér el egy bizonyos határt és te minimum havi 56 órát dolgozol suli mellett akkor kaphatsz havi max 450 euró támogatást + ingyen utazhatsz Hollandia-szerte + vehetsz fel kedvezményes szabad felhasználású diákhitelt ha akarsz. Van még zorgtoeslag azaz egészségbiztosítási támogatás és huurtoeslag, lakhatási támogatás, ezeknek nézz utána.


Ha 21 év alatt vagy akkor sajnos a jeudgminimumloon-t (fiataloknak csökkentett minimálbért) fogod kapi a munkádért ami elég alacsony, itt vannak a havi bérek teljes munkaidős azaz heti 40 órás munka esetében, ezt arányosan oszd le részmunkaidőre: [link]


Én 20 évesen mentem ki 2013-ban, a kezdő órabérem akkor nettó kb 6 euró volt, kaptam mellé a studiefinanciering-et meg a zorgtoeslag-ot, így havi kb 1000-1100 euróból gazdálkodtam, úgy hogy mindent magamnak fizettem, tandíjat is. Nem egy álomélet, főképp, hogy a holland egyetemek eléggé intenzíven tanítanak, gyakorlatra bejárni kötelező, heti számonkérés van, sok a beadandó, sok a csoportmunka, stb. Meg kell tanulnod nagyon jól beosztani az idődet különben a munka a tanulás rovására megy.


Nekem úgy az első év elég durva volt, aztán megszoktam, később tudtam kicsit félretenni is, nyáron teljes munkaidőben dolgoztam, akkor többet is. Rengeteg szép helyre eljutottam (a spórolt pénzemet főképp utazásra költöttem), Párizs, London, Brüsszel, Moszkva, Marokkó, Közép-Amerika,... és Thaiföldön voltam cserediák egy fél évet. Ezekre szerintem egy magyar diákmunkával sose tudtam volna összespórolni. Az alap- után úgy döntöttem a mesterképzést is itt végzem el, és habár angolul volt mindkettő, mellettük folyamatosan hollandul dolgoztam így a végére egy felsőfokú holland nyelvtudásom is lett.


Én mindenképpen ajánlom Hollandiát, bár most mint minden másutt, itt is elég gyatra a munkaerőpiac meg úgy minden a korona miatt.

2020. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!