Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiába szeretnék költözni...

Hollandiába szeretnék költözni valaki más is van igy ezzel?

Figyelt kérdés

Most nem poénból halál komolyan elhatároztam, hogy Amszterdamba fogok letelepedni hamarosan. Csak az angol nyelvet beszélem. Nyilván egyedül nehezebb lenne, mint mondjuk párban valakivel. Még, ha nem is feltétlen egy helyen laknánk sokkal jobb lenne tudnánk egymást segíteni bármiben. Valaki esetleg komoly szándékkal van igy ezzel?

25/F



2020. aug. 5. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én :D

Bár én nem végleg akarok csak 1-2 évre mert kíváncsi vagyok mit hozna ki belőlem egy környezetváltás

Bár én még szomszédos országokon is gondolkodom

2020. aug. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül hogy Amsterdam, van valami terv?
2020. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze nekem a tervem az lenne, hogy minél gyorsabban találjak munkát, vendéglátói téren.
2020. aug. 7. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom elvenni a kedved, de biztos jó ötlet ez?


Pont kedden jártam Amszterdamban. Leidseplein környéken ugyan voltak turisták és a nevezetes helyeken szintén, de nyoma sem volt a tavalyi hömpölygő turista tömegnek. Sok kissebb hely zárva volt.

2020. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

7 évet éltem Hollandiában, csak ennyi tippem lenne:

Ha kijössz, minimum 2000, de inkább 2500 euró kezdőtőkével gyere. Ha nincs meg, ne gyere. Voltak, vannak és mindig lesznek olyanok akik jönnek hogy de bezzeg a Béla unokabátyjának a fia is kiment egy fillér nélkül, nyelvtudás nélkül aztán minden jól alakult, de az az 1%. Havi szinten vannak "xy-t kirakta a munkáltató a szállásról, a ...-i vonatállomáson van, 5 eurója van összesen, valaki segítsen neki, vigye haza ingyen Magyarországra stb" posztok a Hollandiai magyarok csoportokban facebookon, te nem akarsz ez lenni.

A 2000-2500 euró am így jön ki:

Amszterdamban szoba kb 600-800 euró + 1 havi kaució az máris 1200-1600.

Betegbiztosítás havi 100 körül, erre lehet támogatást kérni ami majdnem havi 90 euró (ha alacsony a fizud), de a megkéréstől olyan 4-6 hét mire folyósítják és addig zsebből kell fizetni.

Havi kaja alsó hangon 150 körül van.

És mindig, minden körülmények között legyen legalább 100-150 euród, hogy ha minden kötél szakad, haza tudj menni Magyarországra.


Egyébként ahogy a 4. posztoló írja, jelenleg pangás van a munkaerőpiacon, főképp vendéglátásban, mivel sok holland is munkanélküli lett a korona miatt + az éttermek nem üzemelhetnek full kapacitáson a koronaszabályok miatt. Én várnék addig amíg ez a vírus dolog megoldódik.

2020. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő válaszolóval teljesen egyet értek, nem most terveztem, hanem ez egy ilyen 1 éven belül lenne esedékes nyilván, ha már kitisztult a helyzet. Az utolsó válaszolónak mondanám, hogy minden szavaddal egyet értek illetve én a saját nyugalmam érdekében inkább 5ezer eurót gondoltam, hogy vinnék kezdőtőkének.
2020. aug. 8. 14:10
 7/8 anonim válasza:
Nem igaz, hogy mindenki ide akar jönni
2020. dec. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kimentél?
2022. aug. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!