Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Franciaországban/Britanniában/...

Franciaországban/Britanniában/Olaszországban egy közepes minőségű életszínvonalhoz mekkora összeg szükséges havonta egy négy fős családnak? (Forintban, euróban, mindegy.) Szállás/albérlet árakat kihagyva. Akik ezen országokban éltek/éltetek, írjatok!

Figyelt kérdés

Alsó-közepes életszínvonal alatt a következőket értem:


Legtöbbször a szálláson főzve, hetente kétszer egy nem túl nívós étteremben étkezve, hetente egyszer cukrászda és kávézó, illetve szintén hetente egyszer (néha esetleg kétszer) múzeumokat, színházat látogatva.


Értelemszerűen a vírus előtti állapotok után érdeklődöm. Vagy X idő eltelte után (remélhetőleg megéljük hamarosan) a vírus utáni költségek érdekelnek.



2020. aug. 8. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Franciaországban (ha a szállást kihagyjuk, mert ez a legdrágább egy családi költségvetésben) kb. 2800-3000 euróból még jobban is meg lehet élni, mint a te elvárásaiddal.

Rengeteg olyan család van, amely ennél jóval kevesebből is kijön. De akkor a lakhatást nem számítom bele.

2020. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 franciasrac ***** válasza:

« Vírus utáni » és már több mint másfél éves, wow, múlik az idő 😅


Na egyetértek az 1.-vel, én diákként havi 200 €-val elég tisztán élhetek (a szüleim fizetik a lakbéremet), bár nem túl egészséges, még spórolhatok is, az átlagos fizetés sztem kb 2500, a medián 1800 és a minimum 1200, tehát ha van bármely munkád és nem egy nagyvárosban laksz, elég jól lehet élni bár ez jól rosszabbodott mostanában.

Pl a benzin most egy literenkénti 2€, és 2018-ban mikor 1,40€-t ért már megbénítottuk az országot (részben) emiatt tehát hát nem jó a helyzet 😅

Az árak is most nagyon drágák mindenre, főleg az ingatlan.

Egy nagyvárosban nem is már meglepő hogy egy havi 1000-1500-ért kell fizetni a lakbért, vagy szinte egymillióért kell venni :/

Mikor elhagytuk Párizst, 500000€-ért adtuk el a 50 négyzetméteres kislakásunkat és ez egy "olcsó" területen volt... A vidéken pedig 300000€-ért már jó átlagos házat vehetsz (kb 200-300 m² + 1000-2000 m²-es kerttel).

Az élelmiszer egyre drágább de ez még megy, egyedül elég lehet egy havi 100€ hogy tisztességesen egyél, pedig heti 100€ lesz ha mindennap mész étterembe.

A szabadidős helyek drágák mint mindenhol, pl egy mozijegy 3€-ba kerül a nem messze tőlünk álló kisfaluban, pedig 15-öt érhet egy nagyvárosban, ami szerintem túlzás, az uszodák még elég olcsók, a vidámparkok általában egy napi 40-50€.


Tudom hogy késő a válasz és egyáltalán nem érdekelhet már de legalább remélem tájékoztató választ kaptál 😅

2022. máj. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!