Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan zajlik a határellenőrzé...

Hogyan zajlik a határellenőrzés a Magyarországra érkező vonatjáratokon?

Figyelt kérdés

Még sose léptem át vonattal országhatárt. Arra lennék kíváncsi, milyen a határellenőrzés folyamata mostanában (korona idején) a Magyarországra érkező vonatokon (pontosabban Németországból jövök). Csak az útleveled kell felmutatni az ellenőrnek, vagy lesz valami kitöltendő lap/kell még valami papír, és ez vonatozás közben zajlik vagy fel/leszálláskor? Jelenleg kiket engednek át/be? Mi történik hogyha nincs meg a megfelelő okmányod?


Nem vagyok magyar állampolgár, tehát magyar útlevelem nincsen, de brit meg új-zélandim az van. Gondolom kevésbé lesz szigorú mint a reptéren.


Ha olyan országban jártam az utóbbi 2 heten ami (indokolatlanul) a piros listán van besorolva (de nem onnan jövök vonattal), azt valahol ki kell jelentenem? Beengednek-e így? És ha nem nyilatkozok róla? A "hivatalos" weboldal nem igazán válaszolt kérdéseimre.


Tudom, hogy sok a kérdés, így előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 18. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Akkor te egy migráns vagy ?

Így akarod becsempészni magad Magyarország megszentelt földjére .

2020. aug. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 subrette ***** válasza:
100%

Németországból gondolom Ausztrián át jössz. A beutazásra vonatkozó szabályok és piros-sárga-zöld besorolás ellenére semmilyen határellenőrzés nincs az Ausztria felől érkező vonatokon, sem a közúti határátkelőkön (legalábbis Hegyeshalom és Sopron).

Visszafelé az osztrákok jellemzően ellenőriznek, megkérdezik, hogy milyen országban jártál az elmúlt 10 napban.

2020. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2, köszönöm az infót.


#1, jogom van Magyarországon tartózkodni (helyet tartanak nekem oktatási intézménynél), csak az utazással lehet gond, különösen ezekben a bizonytalan időkben.

2020. aug. 19. 01:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A hétvégén vonatoztam haza Németországból Ausztrián át, semmit nem kérdez senki, nincs ellenőrzés. Ha repülővel jössz Németországból akkor megnézik az útleveled, és megkérdik hogy voltál-e más országban.
2020. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aktuális határhelyzet


Ausztria megnyitotta határait, az utazási szabadság helyreállt minden EU-ország irányába (kivéve Bulgáriát, Romániát, Svédországot, Portugáliát és Spanyolország szárazföldi régióit). Az ezekből az országokból történő beutazás esetén nincs kötelező karantén vagy COVID-19 teszt. Az új szabályozás kizárólag osztrák állampolgárokra, valamint azokra érvényes, akik az érintett országokban állandó vagy ideiglenes lakhellyel rendelkeznek. Feltétel továbbá, hogy a megelőző 10 napban nem jártak harmadik országban.


Június 5-én Magyarország is feloldotta a korlátozásokat többek között Ausztriával kapcsolatban is. Azaz a továbbiakban nincs szükség negatív COVID-19 tesztre és karanténba sem kell vonulni az Ausztriából történő hazatérés esetén.

(Kérjük, vegyék figyelembe, hogy utazásukkal kapcsolatban nemcsak az osztrák előírások mérvadóak, ezért javasoljuk, hogy mindig tájékozódjanak az illetékes magyar hatóságoknál is az aktuális szabályozásról.)

Részletes felvilágosítás ezen az oldalon:

Biztonságos üdülés és aktuális információk a koronavírus ...

www.austria.info › jo-tudni › biztonsagi-tajekoztato-ud...

Biztonsági tájékoztató az Ausztriába érkező vendégeknek ... Határnyitások és beutazás Ausztriába; Repülő- és vonatjáratok; Utazási hírek és viselkedési ...

2020. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5, köszönöm szépen, ez nagyon hasznos!
2020. aug. 21. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!