Kezdőoldal » Utazás » Európa » A szeptember 1-töl aktuális...

A szeptember 1-töl aktuális határzár a kiutazásra is vonatkozik, vagy csak a Magyarország területére történö beutazást korlátozza? Ha valakinek van az elsö, márciusi határzárral kapcsolatos tapasztalata, szívesen fogadom.

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz, amerre látsz. Csak hazafelé kell karanténoznod.
2020. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A határzár hatályba lépése után is el lehet hagyni az országot? Másodikára van jegyem.
2020. aug. 29. 11:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
El lehet hagyni az országot, ha nem törlik a járatot amire épp jegyed van. Én már várom, hogy az enyémet töröljék. Nekem az már a sokadik járattörlés lesz, elhatároztam ha ezt is törlik akkor veszek egy autót és soha többé nem ülök tömegközlekedési eszközre.
2020. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszóval nem mondják sehol, hogy nem mehetsz bárhova.

Mindenhol azt olvashatod, mi vár rád, ha hazajössz.

Természetesen akkor, ha magyar állampolgár vagy.

2020. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A járattörlés kockázatával tisztában vagyok, csak a kormányhatározati háttér nem volt érthetö, mert valóban csak a beutazásról beszél mindenki, a kiutazásról egy szó sem esik, innen a kérdés.
2020. aug. 29. 11:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiutazáskor célszerű megnézni, hogy a másik ország mit vár el a Magyarországról érkezőkkel szemben, de szerintem jelenleg mindenhol zöld a besorolásunk és max 1-2 ország kér el PCR tesztet vagy karantént. Illetve van olyan ország is amelyik lezárta a határait a külföldiek előtt. Arról is jobb tájékozódni. A konzulátusi oldalakon ezek az infók fenn vannak.
2020. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Franciaországról lenne szó. Az utolsó infóim szerint semmiféle korlátozás nincs életben náluk a beutazást illetöen, PCR-teszt sem szükséges. A magyar határellenörzés miatt aggódtam, de így már tiszta, köszi a válaszokat!
2020. aug. 29. 12:09
 9/10 anonim ***** válasza:
@4 Mondjuk autóval nehézkes eljutni Japánba vagy Argentínába, de lelked rajta :D
2020. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 nyugi, mert ezentúl nem lesz ki elvigyen oda. Amúgy meg repülővel se kényelmes ha több mint 3 órát utazik az ember, főleg fapadoson. Van olyan járat is ami 1 nap még repülővel is. Biztos vannak akik utaznak oda is, de azért a legtöbb ember ha utazik akkor a saját kontinensén belül. Most meg ott tartunk, hogy a szomszédos országokba se lehet eljutni normálisan. Wizz Air is szeptember közepétől teljesen leáll. Csoda lesz ha túlélik, szerintem szép csőd lesz a vége, még úgy is, hogy van egy kis tartalékuk. MÁV is vett használtan újszerű háló és fekvőhelyes kocsikat, hogy növeljék a színvonalat a nemzetközi forgalomban. Tegnap bejelentették, hogy határozatlan időre kiveszik őket a forgalomból a határlezárások miatt. Helyettük 2. osztályú nyílt termes kocsik lesznek. Már amelyik járatot nem törlik. Mire a beszari konzervatív kormányunk újra enyhít ezen, kb 2022 nyár, addig még a fővizsgájuk is lejár a kocsiknak. Ne legyenek illúzióink, sokkal több ember fog most megfertőződni a "második hullámban" külföldön, mint tavasszal, elég csak Spanyolországra nézni, egy nap alatt 10 ezer fertőzött. Cseheknél, horvátoknál is rekord. Szóval a határzár az még itt marad velünk jó sokáig, szokjunk hozzá
2020. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!