Kezdőoldal » Utazás » Európa » Örményország mennyire szép,mil...

Örményország mennyire szép,milyenek az örmény emberek?

Figyelt kérdés
2020. okt. 1. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Google
2020. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon, az emberek kedvesek (az egész Kaukázusban amúgy kiemelkedő a vendégszeretet), de pont most elég felesleges ezen filózni, bármikor tényleges háború alakulhat ki Hegyi-Karabah miatt.
2020. okt. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne is mondd, már régóta Örményország az utolsó hiányzó nálam az európai posztszovjet országok közül és talán erre voltam a legkívancsibb. Grúzia és Azerbajdzsán után egész biztos vagyok benne, hogy egy varázslatos ország tele vendégszerető emberekkel.
2020. okt. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Munkám révén van kapcsolatom jereváni tudósokkal (akadémia), nagyon-nagyon kedves emberek, abszolút européernek mondanám őket. De voltunk már vidéki konferencián is ott, az átlagemberek, akikkel itt-ott találkoztunk, szintén nagyon kedvesek.
2020. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép, nagyon érdekes, én is régóta tervezek már egy utat oda. Persze most a vírus miatt nem lehet sehova utazni, meg a hegyi-karabahi konfliktus is sajnos újra kitört. De remélhetőleg ezeknek egyszer, lehetőleg minél előbb vége szakad (és nem elsősorban miattam, hanem az érintettek miatt :().


Egyébként az országról tavaly készült egy remek és nagyon részletes úti beszámoló. Tudtommal ez az első igazi magyar nyelvű útikönyv a független Örményországról. Ha érdekel az ország, ajánlom mindenképpen elolvasásra:


[link]

[link]

2020. okt. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as és 5-ös!

Mikorra tervezitek az odautazást? Milyen hosszú lenne? Mivel utaznátok? Miket ajánlotok megnézni? Túrázás, hegymászás lenne?

2020. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszoló vagyok.


Nincs konkrét időpont tervben. Előtte sem igazán volt még, odáig nem jutott el a dolog. A mostani, járványos, karanténos időszakban pedig őrültség bárhova is utazást tervezni szerintem. Ha megszületik a gyógyszer vagy a vakcina, és ennek az egésznek vége lesz, akkor majd visszatérek a kérdéshez.


Ami az út hosszát illeti, szerintem valahol egy és két hét között. Egy hétbe azért az igazán fontos látnivalókat már bele lehet sűríteni, bár fennáll a veszélye, hogy eléggé feszített lesz a program a sok utazás miatt. Két hét viszont talán már túl sok, illetve annyi szabadságot egyben kivenni sem feltétlenül egyszerű. Egyébként gondolkoztam egy időben azon is, hogy Grúziával összekapcsolni, de akkor már tényleg minimum két hét kell, és valószínűleg igen tömény lenne, elvégre a két ország hasonló kultúrkörbe tartozik. Logisztikailag viszont egy ilyen kapcsolás eléggé kézenfekvő...


Odautazni mindenképpen repülővel érdemes. Elvileg már van, vagy legalábbis a járvány megjelenéséig volt olcsó, fapados, közvetlen járat Budapestről Grúziába. Onnan pedig már mindkét ország könnyen bejárható, nincsenek hatalmas távolságok. Én a helyszínen kocsit bérelnék, számomra ez a leghatékonyabb és legkényelmesebb módszer. Igaz, hogy a fent linkelt könyv viszonylag sokat foglalkozik az utak rossz állapotával meg a helyiek egyedi vezetési kultúrájával, de vezettem már elég sok helyen, bejártam többek között a Balkán közlekedés szempontjából leggázabbnak tartott helyeit (Albánia, Koszovó stb.), és nem volt semmi gond. Szóval én bevállalnám valószínűleg...


Túrázás, hegymászás biztosan nem lenne. Egyrészt mert nem vagyok különösebben sportos alkat, idehaza sem szoktam túrázni soha. Másrészt meg a természeti látványosságok általában kevésbé izgatnak. Persze megnézem azokat is, kocsival, busszal stb. szívesen elmegyek az ilyen helyekre is, de csak így, kényelmesen. Ami viszont engem igazán érdekelni szokott mindenhol, az a kultúra, a történelem, az épített (világ)örökség. És az Örményországban van bőven. Kis túlzással ott aztán bármelyik faluban belebotolhatsz egy olyan templomba vagy kolostorba, amelyik idősebb, mint a komplett Magyarország.

2020. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
@7 A Kaukázus java, Örményország meg különösen sokkal rosszabb közlekedési kultúrát tekintve, mint Albánia bármelyik része. A Balkán csak az EU-ból nézve rosszak az utak. Ettől függetlenül nem akarlak eltántorítani, csak szólok.
2020. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Csak ne a háború kellős közepén menj.
2020. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!