Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svédországban milyenek az...

Svédországban milyenek az életkörülmények?

Figyelt kérdés

2020. nov. 9. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
jók.
2020. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 TR75 ***** válasza:
16%

Nagyon rossz. Muszlim hordák tartják rettegésben Soros pénzéből a becsületes svéd polgárokat, mindennaposak az autós üldözések: géppuskás-Toyota pickupos iszlám szélsőségesek üldöznek volvós és saabos Olafokat és (főleg) Norákat, fegyveres konfliktusok a bevásárlóközpontokban, rengeteg fekete bőrű gyerek születik szőke szüzektől, és ki ne hagyjuk a terroristákkal szövetkező blekkmetálos templomgyujtogatókat, akik azt élvezik, hogy semjénzsolt keresztény értékrendjét veszélyeztetik szélsőségesen individualista magatartásukkal.

Szóval sanyarúan nyomorgós a svéd élet, az egész ország egy nógózóna, aki teheti, menekül.

2020. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Helló :)

2-esnek: Nagyooon remélem hogy ez irónia akart lenni mert ha nem, akkor valamit enyhén szólva szörnyen félreértettél :D

A kérdésedre válaszolva pedig jók az életkörülmények, bár ez nyilván nézőpont kérdése is. Magyarországhoz képest jobb (az én véleményem szerint) de vannak olyan országok mint Svájc vagy Monacó ahol még jobbak :)

2020. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Svednek lenni mindenkepp nagyon jo.
2020. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon jó világszinten is.

És lezárásokat sincsenek. Egyre inkább odavágyom. Régen is tetszett de március óta a kedvenc országom.

2020. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon jó hely!
2020. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Ismerőseim miatt mentem ki Svédországba én is.

Elsőnek Malmö volt a célpont.Angollal egész jól boldogultam.De elkezdtem a svéd nyelvet tanulni, hogy könnyebben menjen a beilleszkedés.

Első munkáim alja munkák voltak, mosogatás, takarítás, pakolás.De még ezekből is kitudtam fizetni az albérletet, kicsit félretenni is tudtam.

Magyar végzettségem szerint nem tudtam kinn elhelyezkedni mert nem csak középfokú angolt hanem svéd nyelvtudás is kellett hozzá.

Még a migránsválság előtt volt.megfizethető albérletek, jó biztonságérzet, ami tényleg legendás volt, kertvároskban sokszor nem zárták a kocsik házak ajtaját, szomszédok sokszor csak úgy elmentek egymást megnézni.

2015-ben jött a változás.

A svéd politika mást kommunikált mint ami a gyakorlatban volt.

egy év alatt malmö lakhatatlan lett.

Rengeteg svéd költözött először a környékbeli falvakba ahol még ismeretlenek voltak a migránsok, de később dániába költöztek, malmöből, onnan jártak melózni inkább.

Ingatlanárak lementek, bűnözés olyan volt, amit itt magyarban el sem tudnátok képzelni.

elsőnek megjelentek a piti bűnözők, drogosok, kú. rvák, stricik, majd jött a keményebb is másfél év múlva.

Akkor költöztem el stockholmba.

Az éttermek és clubbok, kávézók, pubok mindegyike fizetett már a helyi migráns bandáknak, ha nem akkor leégett az üzlett, bementek verekedni meg ilyenek.

A fővárosba már ekkor kezdett ez a jelenség elterjedni, de ott sok svéd banda volt ezért ellenállás is volt.

Egy évet éltem ott is, ekkora már normális melóm volt.Egy év alatt háromszor költöztem a migránsok miatt.

Este sok lövöldözés, késelés volt, erőszakos dolgok.Média elsőnek alig számolt be ezekről, majd mikor mindennapos lett és a fészbúk is csak erről szólt, elkezdték a lakosságnak finoman bemutatni.

Mostanára olyan a valós helyzet aki még nem járt itt, hogy sokan el tudnátok hinni.

Mint a nyugatiban pesten a kilencvenes évek vérzivataros időszakában.

Sok svéd a munka után kijárni sem mert esténként főleg a külvárosokban.

Göteborgba átköltöztem, szintén a munkakörömben tudtam elhelyezkedni, de addigra már a közbiztonság nagyon rossz volt.

Sok svés, főleg a környező országok határain átköltöztek norvégiába, finnekhez, meg dániába én napi ingázóként onnan jártak dolgozni aki megtehette.

Észak -Svédországba még nem nagyon érezhet ez a folyamat, ott elég nacionalisták az emberek még.

De az lett hogy hazaköltöztem és addigra megtanultam megbecsülni hogy a magyarok legalább nem engedik be a migránsokat.

2020. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó: fogalmam sincs hogy mégis hogyan sikerülhetett ilyen szörnyű élményeket szerezni itt Svédországban.. Itt élek már 18 éve és ebből én semmit sem tapasztaltam pedig Malmöhöz közel lakom és vannak ismerőseim ott is, Stockholmban is és Göteborgban is, egyikük sem panaszkodott még. Szerintem nagyon jó egy hely, imádom én Magyarországot is, de azért ha élhetőségről van szó, akkor a svédek valamivel igenis jobbak.
2020. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Tavaly jöttem haza elég volt.

Finnországba vagy Norvégiába szeretnék visszamenni csak megint meg kell tanulnom egy nyelvet akkor.

2020. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy te merre élsz pontosan?

Nekem rengeteg magyar ismerősöm jött haza vagy költözött át szomszédos vagy másik európai országba.

2020. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!