Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországból szeretnék...

Németországból szeretnék hazautazni Magyarországra, a karantén elkerülhetetlen lesz?

Figyelt kérdés

December közepén szeretnek hazautazni és a szüleimmel tölteni 2-3 hetet, a karantén alól hogy lehet mentesülni? Melyik módon menjek haza, repülő vagy vonat - hol kevesebb a lehetőség a teljes ellenőrzésre?

Nem tervezek közösségbe menni csak otthon szeretnek lenni de akkor az egész családnak karanténba kell vonulnia 2 hétre, Magyarországon pedig a tesztnek húzós ára van..

A vissza utazás miatt ugyanez lenne a kérdésem, melyik mód éri meg jobban? Hallottam hogy ha teszteltetem magam Németországban akkor nem kell karanténba vonulni.

Valaki van még ilyen helyzetben?

Sokat utána olvastam de nem tudom ez jelenleg hogy is van, és mennyire szigorúak a szabályok

Köszönöm előre is’



2020. dec. 7. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

NE mondd, hogy nem találtad meg! koronavirus.gov.hu


Már rég nem két hét, hanem 10 nap a karantén.

És két negatív teszttel mentesülhetsz a karantén alól. Az egyiket csináltathatod No-ban, de a másodikat itthon kell.

2020. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell az egész családnak karanténba mennie !!!!!
2020. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Tessék, itt van egy ábrán összefoglalva:


[link]

2020. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak mindenki mást mond stb

Egyik baratom kocsival ment és nem kellett karanténba mennie másnak meg pl igen

Meg beszéltem a háziorvossal ő azt mondta hogy elég 1 no teszt de a website 2 ot ir

2020. dec. 7. 13:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván át lehet csusszanni a határon kocsival, de erre nincs garancia. Útközben is lehet ellenőrzés, és akkor bukta.
2020. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Most néztem a linket, ezek szerint a vonattal való érkezés jobb?

Mert a repülővel való után piros cédulát kell kitenni..

akkor most elég 1 teszt külföldön vagy kell meg egy Mo-N és azt hol és mennyiért?

2020. dec. 7. 13:21
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Hatósági áras a teszt, szerintem a leggyorsabb a mobil tesztállomáson.

19 500 Ft


Idpontot kérsz, odagurulsz autóval, letesztelnek, és 1-2 napon belül e-mailben megkapod az eredményt.


[link]

2020. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor itt Németországban csináltassak egyet ha vonattal megyek és utána is egyet ha hazaértem?

Mert nekem az orvos csak 1 et mondott itt kint

2020. dec. 7. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan kell karantén, a gyakorlatban meg vagy karantént kapsz, vagy nem. Minél jobb a sztorid (főleg, ha minden jel szerint és elmondásod alapján is munkából jössz) , annál lazább a rendőrség. Vagy épp nem. Készülj a legrosszabb forgatókönyv szerint, aztán maximum örvendezel, ha mégsem kell bezárkózni.
2020. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Gyere vonattal, ha kis szerencsed van nem lesz karanten. Mi vonattal jottunk a kocsiban senki nem ment karantenba. Repulovel 100 szazalek hogy karanten.
2020. dec. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!