Kezdőoldal » Utazás » Európa » Moszkva tényleg annyira drága?

Moszkva tényleg annyira drága?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd ellátogatni Oroszországba (nyílván nem most!), de sokan mondták, hogy rengeteg pénz. Drágább, mint London. Ez igaz? Ha igen, ha nem, mennyi az a konkrét összeg, amivel már el lehetne indulni egy turistának? Tekintve azt is, hogy nincsenek nagy igények. Tényleg csak városnézés a cél, nem kell a legdrágább hotel, ilyesmi. Mennyi az annyi? Szívesen fogadom a tanácsokat, akik már voltak kint.

2020. dec. 27. 12:06
 1/5 anonim válasza:
97%

Mi 2 éve voltunk, nekem nagy vágyam volt oda eljutni.

Azt tudnod kell, hogyha nem szervezett úttal mész és nem beszélsz oroszul, nehezen fogsz boldogulni. Én már elég sok helyen jártam a világban, beszélek angolul, németül, spanyolul és franciául a magyaron kívül, mindig megértettem magam. Viszont Moszkvában még az éttermekben sem mindig értett meg a pincér, sokszor az étlapon is cirill betűkkel szerepeltek az ételek... Utcanevek, helyek szintén. Szóval én feladtam már a 2. nap, hogy megértessem magam és a férjemre bíztam a kommunikációt, aki beszél oroszul. Így nem volt gond.


Utazási irodák kínálnak 50-70 ezres utakat, de ezeknél a szállás általában Moszkvától 2-3 órára van, többágyas, koedukált hálótermekben, emeletes ágyakkal... Mi a Vörös térhez közel szálltunk meg, mert nem akartam napi szinten órákat ingázni a szállás és a belváros között. A hotel szép, tiszta és igényes volt, nem volt vele problémánk. Érdemes metróhoz közeli hotelt választani, mert Oroszországban bizony vannak távolságok még a városokon belül is.


Vízum az fix összeg, talán 40-45 ezer volt nekünk.

Repjegyet lehet olcsón is találni, érdemes figyelni. Ha nincsenek nagy igényeid, valamennyire rugalmas vagy a dátumot illetően, szerintem 35-50 ezer között lehet már találni repjegyet.

Szállás szintén az igényeidtől függ, én szeretem a picit extrább helyeket akkor is, ha keveset vagyunk a szállodában. Mi ellátást nem kértünk, mert rengeteg jó hely és étterem van Moszkvában, szerintem simán verték Budapestet.

Belépők átlagáron vannak, viszont érdemes előre foglalni, mert mikor mi voltunk, sajnos volt olyan hely, ahová nem jutottunk be, mert elfogytak a belépők.

2020. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ahol ti szálltatok meg, mennyi volt egy éjszaka? Éttermek milyen árban voltak? Megfizethető volt minden?
2020. dec. 27. 14:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy minden drága. Rohadtul és mindenki még az éttermekben, szállodákban is csak oroszul tud.
2020. dec. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

Numbeo oldalán minden kérdésedre választ kapsz. Pontos elemzések vannak arról, mi mennyi.

Egyébként pedig minden válaszok legalja, amikor a válaszadó (pl az 1-es) képtelen egy repjegyet megvenni, képtelen maga egy szállást lefoglalni, és képtelen egy étteremben megértetni magát akár kézzel-lábbal.



Szállás árak: airbnb vagy trivago.

Repjegy árak wizzair.

amőgy numbeo

2020. dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jóval olcsóbb lett Moszkva a gyenge rubel miatt, mint öt-hat éve. Az éttermek és a belépők drágák így is, de pl. a közlekedés olcsó, szállást a külvárosban nagyon olcsón foglalhatsz metró mellett (kb. fél órára a központtól). Ha a centrumban laknál, az már drágább lesz.
2020. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!