Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mire figyeljek,illetve milyen...

Mire figyeljek,illetve milyen kellékek szükségesek az első hosszabb utazáshoz?

Figyelt kérdés
Eddig max 40-+10 km vezettem egyhuzamban, de jövőre előttem áll egy 450 km hosszú út, hogyan álljak neki?mire figyeljek?

2020. dec. 29. 15:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%
450 km nem sok, ha nyáron mész a 40 fokban és nincs légkondi a kocsiban, akkor vigyél egy kisebb törölközőt, azt vizesen lógasd ki az ablakon pár máspdpercre, jó hideg lesz, azt magadra terítheted. egyéb alap dolgok: kaja, innivaló, kényelmes ruha és cipő. aprópénz, ha fizetős wc-nél állsz meg.
2020. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kezdhetted volna ezzel...


Úti okmányok akkor legyenek rendben, kocsira is a papírok.


Az útvonaltervező idejére számold rá a határátlépést. Szerbeknél nem tudom hogy kell fizetni az autópályáért, a magyar és az osztrák autópályákra kell matrica, amit előre, magadtól kell megvenni, nincs kapu.


GPS legyen, töltőkébel legyen. Előre gondold végig, hogy mindhárom országban működik-e a telefonod + a mobilinternet. Ha nem, előre le tudod tölteni a térképet, és offline is működik.


Valaki írta, hogy érdemes lehet korán indulni, mert kevesebben vannak, ezzel teljesen egyetértek, de ha ritkán vezetsz sötétben és problémát jelent, akkor ezt is mérlegelni kell.

2020. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

8 Azt írtam, hogy nehéz, nem azt, hogy lehetetlen! Azért annak valószínűsége, hogy valaki Magyarországon belül 450 kilométerre utazik a lakhelyétől, fenntartom, rendkívül kicsi. A nyugati határszél környékén kell laknia és a keleti határszélhez kell utaznia vagy fordítva... Ott is átlósan elhelyezkedve. Szerintem amellett, hogy igaz, még vicces is a bejegyzés erre vonatkozóan. De látom, kevés a humorérzék vagy én fogalmaztam rosszul. Boldog Új Évet!

Ráadásul megnéztem: Nagykanizsa-Nyíregyháza: 442 km. Menjen az M0-n az, akinek muszáj!

2020. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
4%
8 Letenye-Tiszabecs 556km. Ez a max. szerintem. Kicsi ez az ország! Mondjuk a mindenkori vezetésünk képességeihez mérve meg túlságosan is nagy. :D
2020. dec. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13: akkor te fogalmaztál rosszul :)
2020. dec. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15 Biztosan! Másképp nem is lehetett :)
2020. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!