Kezdőoldal » Utazás » Európa » Írország munkavállalás szempon...

Írország munkavállalás szempontjából? Vagy más opció?

Figyelt kérdés

Párommal régóta terveztük, hogy szerencsèt próbálunk külföldön, mert itt (Romániában) nem túl fényes a helyzet és nem tudunk gyűjteni. Illetve az sem biztos,hogy itt akarunk majd letelepedni ezért méginkább hajt a kíváncsiság,hogy más,fejlett országokban milyen az èlet.


Eddig tanulás, covid helyzet miatt mind csak tolódott ez az egész, de már nem szeretnènk többet várni és idén mindenképp mennènk valahová.

Ahogy látom, Angliának már lőttek,nagyon nehezen lehetne kijutni,ráadásul drágán is. Szóval Írországon gondolkodunk mèg, vagy bármilyen más helyen ahol boldogulni tudnánk az angollal (a román nyelven kívül mèg csak angolul beszèlünk).

Nekem van tapasztalatom a pedagógiában, műkörmözèsben(ebben van diplomám) de más szakmára is nyitott vagyok, nem büdös a munka számomra és mivel falun nőttem fel, az állattenyèsztès sem ismeretlen. Párom is talpraesett 'ezermester', nagyon ügyes a szerelèsben és profi sofőr,jelenleg kamionon dolgozik, ő is szereti a mezőgazdaságot.

Elsőre bentlakásos munkára gondoltunk ,vagy farmra de igazából mindegy, csak nyugodtan tudjunk élni és gyűjteni pénzt. Mit gondoltok Írországról ilyen szempontból? Vagy más ország,ahol angollal boldogulni lehet ?

Nagyon megköszönném,ha irnátok vèlemènyt, tapasztalatot. 23n


2021. jan. 4. 12:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy írták előttem Skandináv országok és Hollandia is szóba jöhet az angollal bár ha olyan helyre mentek még Németországban és Ausztriában is elfogadják. Egyébként az árakra sokan írták , hogy drága. Annyira nem vettem észre, hogy Hollandiában (Itt élek már lassan 1 éve Rotterdamban)sokkal drágább lenne az élelmiszer , mint Magyarországon ami drágább az a lakás de az Pesten is drága a magyar fizukhoz képest
2021. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

De Írországban még drágább a lakás, mint Hollandiában. Én Hágában egy kétszobás lakásért kevesebbet fizetek, mint Cork külvárosában egy egyszobásért fizettem. Internetért és telefonért is kevesebbet fizetek. Persze Írországban is meg lehet élni, csak lehet nagyobb kezdőtőke kell.

De Írorszagban pedagógiában (oviban) nagyon könnyű elhelyezkedni, de mind magánvállalkozó kezében van minimálbérhez közeli órabérért, betegszabadság és egészségbiztosítás nélkül.

2021. jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!