Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi(ke)t vegyek figyelembe az...

Mi(ke)t vegyek figyelembe az Ausztriai élet megalapozásának megtervezésekor?

Figyelt kérdés
Pontosan két év múlva befejezem a Bsc diplomámat. Msc-re Ausztriába (Bécsbe) szeretnék (angol nyelvū) képzésre menni. Januárban lesz vége a Bsc nek és a rá következô szeptembertôl indul az Msc, az iskola nélküli félévemben dolgoznék és nyelvet tanulnék. A célom az, hogy miután elvégzem az Msc-t kint (Ausztriában) kapjak munkát és meg tudjak élni. A jelenlegi helyzetben nincs semmi pénzem, édesanyám tart el. Angolul jól tudok, a német nyelv tanulását nyáron kezdeném el. Mennyi pénzre van szükség ahhoz, hogy diákként meg tudjak élni és Msc után, ha sikerül állást szereznem, kint tudjak maradni, úgy, hogy lassan fel tudjam építeni az életemet? (ne fizessem életem végéig az albérletet, legyen házam, autóm, tehát anyagilag egyrôl a kettôre tudjak jutni. ) Mik azok a fontos dolgok, amikre oda kell figyelnem a pénzen kívül? Igaz e amit mondanak, hogy ha kint vagyok, a német nyelv ragadni fog rám? Szeretném megtanulni a német nyelvet olyan jóra, hogy az ausztriai diplomával ( annak ellenére, hogy angolul végeztem ) fel vegyenek egy német nyelvkörnyezetū állásra. Barátokat lehet e szerezni úgy, mint Magyarországon? Gondolok itt arra, hogy a barátnômmel mindketten el tudjuk képzelni, hogy kint fogunk letelepedni, de hosszú távon fontos a környezet. Kell, hogy az embernek legyen szociális kapcsolata. Barátok akik átjönnek délután beszélgetni, lehet velük közösen kirándulni stb. Vagy bármi más fontos dolgot, ha eszetekbe jut, esetleg van tapasztaltotok, jó tanácsotok, szívesen elolvasnám. Elôre is köszönöm. (És bocsánat a helyesírási hibákért.)

2021. jan. 9. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Barátokat inkább az egyetem alatt fogsz szerezni, de ez Magyarországon is így lenne. Egy átlag felnőtt nem barátkozik random emberekkel.


Max. német szavak ragadnak rád anyanyelvi környezetben, ahhoz, hogy tisztességesen beszélj, rendesen el kell járnod nyelvtanárhoz a nyelvtan miatt. Szerintem kezdd el most tanulni, még időben vagy, de egy fél év nem lesz rá elég.

2021. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mit végzel? Mérnök?
2021. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam kint járt MSc-re (TU Wien) Kb. 4-500 EUR-ból elég ügyesen meg tudott élni. Kb. 180 volt a kolesz.
2021. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a baratom kint dolgozik vendeglatoskent, 2000-2200 eurot kap (covid nelkul). Szallasa adott, napi ketszer kap etelt. Mikor 0 volt a nyelvtudasa, akkor napi 20-30 euro borravalot kapott, most, hogy mar beszeli a nyelvet igy napi 60-80 eurot is kap es 10000 fos varosban. Egy ev alatt kb 11000 eurot ossze tudott gyujteni ugy, hogy tavasszal 2 honapig be voltak zarva es nem tudott dolgozni
2021. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Most csak a barátkozásra írok: azzal számolj, hogy osztrák barátaitok nem lesznek sokan... Ha mennek veled együtt magyar évfolyamtársaid, tartsd velük a kapcsolatot. Kedvesek az osztrákok, de ne számíts olyanra, mint az itthoni évtizedes barátságok, összejárások, stb.
2021. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm.


2-es Mérnök


3 Köszönöm


4-es köszönöm


5-ös arra gondolsz, hogy gyorsan kötnek új barátságokat és elfelejtik a régieket, vagy zárkózottak és csak hosszú idő után fogadnak be a baráti körükbe, vagy egyszerűen lazábbak az emberi kapcsolataik és maguknak valók?

2021. jan. 9. 20:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, néhány észrevétel:

Kezdj el minél előbb tanulni németül, és ha jól is akarsz tudni, ami gondolom egy mérnöknek nem árt, akkor tanárral. ez a "ragad rád a nyelv" inkább valami olyan, hogy megtanulsz káromkodni vagy helyi kifejezéseket, szófordulatokat, szlenget.

Én kb 500-600 eurból létezem egy hónapban, bár ebben benne van, hogy nem vagyok hajlandó kétágyas szobában aludni, meg nő vagyok és ugye női termékek. és az áruk. (ja meg kint van a tb-m is, mert inkább fizetek többet auban és használom mint fizetem mon aztán mindkét helyen pluszba a magánellátásért -.-)

ötössel eskü nem veszekedni akarok, csak a személyes tapasztalatom: én három magyarral meg egy osztrákkal laktam az első helyemen, ebből egyedül az osztrák csaj az, aki harmadik éve mellettem van, a többiek eltűntek. (amúgy leginkább csak osztrákokat ismerek, szakom is olyan, hogy sokan vannak meg a hobbijaim is, vicces módon csak a munkahelyemen vagyok együtt más bevándorlókkal. mondjuk az jót tesz, érted, ilyen "nem csak én vagyok béna és nem csak én megyek át ezen" érzés...)

2021. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es köszönöm szépen, hogy ezt megosztottad velem
2021. jan. 9. 21:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ja meg amit nekem senki nem mondott el, pedig így utólag boldog lettem volna: vegyél egy képes szótárat, és gyümölcsök, zöldségek, pékáru, alkohol, tömegközlekedés, útbaigazítás, jobbra, balra, számok százig és KAJA, KAJA, KAJA!!!

de komolyan, nem viccelek, az összes bank kerít neked angolos tanácsadót, az összes hivatalban van angol nyelvű tájékoztató és űrlap, a bevándorlásiban magyar útmutatót is kapsz mert eus jogod hogy kapj, az egyetem kétnyelvű, a kollégiumod biztos érti az angolt, de a mindennapi élet három perc alatt elhasználja az egyheti idegrendszered. semmi nem oylan frusztráló, mint amikor kukán bámulsz a nénire a pékségben, mert nem látsz rá a kifli névcímkéjére, vagy húszan várják mögötted a pénztárban, hogy megértsd hogy huszonöt-harmincnyolcat kér a kasszás. (jó persze megoldás mutogatni és kártyázni, amíg lehet, aztán az élet egy pontján nem lehet. Murphy törvénye. XD)

(hetes voltam)

2021. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es (hetes) köszönöm szépen, beszerzem a képes szótárt.
2021. jan. 10. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!