Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen külföldön az orvosképzés?

Milyen külföldön az orvosképzés?

Figyelt kérdés

Itt német nyelvterületre, azon belül is leginkább Ausztriára gondolok. Főként személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Hogy működik a felvételi? Ha jól tudom, egy komplex tesztet kell írni. Ez mennyire nehéz? Melyek a jobb egyetemek Ausztriában? Illetve mennyire megterhelő a német nyelven való tanulás? (van c1-es nyelvvizsgám, de ennek ellenére bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban)

Esetleg az egyetemi életről tapasztalatok?



2021. jan. 15. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Nem lehet valami ász mert minden külföldi idejár Magyarországra tanulni .
2021. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Csak akiket kint nem vesznek fel.
2021. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Egyrészt, másrészt nekik nagyon olcsó itt az egyetem...lakhatás, élet..
2021. jan. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
75%
Szia, én nem tudok Ausztriáról írni csak egy kicsit Németországról. Nővérem beszélt Szegeden német orvos tan hallgatókkal és ők azt mondták, hogy azért jöttek Magyarországra, mert Németországban nem lehet boncolni vagy csak bizonyos orvosi egyetemeken.
2021. jan. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A németek azért jönnek ide, mert ha itt lesz 1-2 lezárt félévük akkor átveszi őket német egyetem, ha elég jó a tanulmányi átlaguk.


Alapjában véve német orvosi egyetemre kb. 10x-es túljelentkezés van, így tehát sok ember nem kerül be.


És persze az is igaz hogy az itt anyagilag sokkal jobban megéri nekik.

2021. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!