Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha busszal utazok oda, ahova...

Ha busszal utazok oda, ahova karantén kell, akkor mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Hétfőn utazok Romániába a szüleimhez, egy hónapra megyek. Tegnap este frissült az országok besorolása és hétfőtől ha valaki Romániába megy, az PCR teszt nélkül 14 nap karanténra van ítélve, teszttel pedig 10.

Ha busszal utazok akkor mi ennek a menete?

Határnál adnak egy lapot a rendőrök amit le kell valahol jelentsek?

Gondolom engedélyezett a házi karantén, mert van külön szobám és fürdőm, tehát meg tudnánk oldani.

De nem tudom elképzelni ez hogyan zajlik. Hazaér a busz, letesz a városba és rendőrök várnak? Vagy én mint lehetséges vírushordozó be kell menjek mèg a hivatalba és bejelentem a karantén kötelezettségem?

A határnál ugye nem románul fognak beszélni? Angolul és magyarul tudok, de úgy tapasztaltam nem mindenki nyitott az angolra.

Meg egyáltalán magyar vagy román személyit érdemes felmutatni?



2021. febr. 12. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak magyarországi tapasztalatot tudok megosztani. Vonattal jöttünk Bécsből, és Hegyeshalomnál, ami az első állomás magyar oldalon, rendőrök száltak fel, felvették az adatainkat és tájékoztattak a karanténkötelezettségről. Romániában is hasonlóan tudom elképzelni. A külön szoba szerintem nem számít: aki egy lakásban/házban lesz veled, ő is karanténra lesz kötelezve.
2021. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A határ román oldalán zajlik az ellenőrzés, kijelölik a karantén címét, ami megy az ottani ellemőröknek is.
2021. febr. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Es aztan mehetsz utadra
2021. márc. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, a legrövídebb úton kell utazz a karanténos címedre, ezt ellenőrzik néha, ha van kapacitásuk (pl. követik a személygépkocsit). De elektronikusan az ottani megbízott is megkapja a nevedet, címet, aki (ha van ideje) ellenőriz hogy megjöttél, mikor - és ezt továbbadja egy ezzel foglalkozó rendőrségi részlegnek. A lényeg: sohasem tudod mikor ellenőriznek, csak akkor, amikor jön a büntetés, pl az utolsó karanténos napon, amikor kimész az ABC-be kenyeret venni. Ugyanis az ellenőr is tudja a dolgát...
2021. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, közben nem update-oltam a kérdésemet :)

Köszönöm a válaszokat.

Sikerült végül utaznom, szerencsére még a lezárások előtt.


A határnál papírokat kellett tölteni, olyan este 8-9 körül értünk oda a busszal. De már aznaptól számolták a karantént, pedig valójában hazaérni, a megadott címre csak másnap hajnalban sikerült (hosszú út). A határnál mondták, hogy házon belül bárkivel érintkezhetünk, de utcára nem mehetünk ki - aminek kvázi semmi értelme sincs.


Másnap felhívtak telefonon, hogy a lejelentett címemen vagyok-e, de ennyi. 2 hét alatt egy rendőr se ellenőrzött.

2021. márc. 8. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!