Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha magyarul címzem a levelet...

Ha magyarul címzem a levelet azt is kézbesítik Romániában?

Figyelt kérdés

Még nem küldtem Romániába levelet és sajnos csak a magyar megnevezésű címet tudom. Az lenne a kérdésem, hogy kézbesítik-e így, vagy mindenképpen románul kell feltüntetnem a települést és az utcát?

Lehet hogy hülyeség a kérdés, de nem találtam a neten mostani információkat csak tíz évvel ezelőtti cikkeket, azóta meg nem tudom hogy változott-e.



2021. febr. 19. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
A legtöbb olyan országban, ahol van irányítószám, az simán akár helyettesíti is a városnevet (Magyarországon is, ha sietek, simán írom, hogy „3530 Széchenyi 42”). Utcanév ritkán változik, ha a tíz évvel ezelőttit tudod, és az elmúlt 10 évben változott, akkor a postás meg a helyiek még emlékezni fognak rá (kérdezz meg bárkit Pesten, hol a Felszab tér, 30 éve nem így hívják, de a fél város tudni fogja). Házszám változása kicsit neccesebb, de extrém ritka.
2021. febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig google maps-el nem akkora ördöngösség megtalálni a román címet. De alapvetően ha erdélyi, akkor nem lesz gond.
2021. febr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%
Ha magyarul címzed, a levél nagy valószínűséggel el fog veszni. Ha románul címzed, akkor se biztos hogy megkapja, mert a postás látja, hogy a külföldi a levél és lehet, hogy pénz van benne... Használj e-mailt vagy SMS-t.
2021. febr. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden érintett akarja, simán odatalál a levél. Ha nem, akkor el fog veszni. Ha te ezt a kockázatot nem vállalod szívesen, a Wikipedián vagy a Google Mapsen meg fogod találni a település román nevét.
2021. febr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!