Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi kell majd ahhoz, hogy...

Mi kell majd ahhoz, hogy Ausztriába költözhessek? Egyedül menne szerintetek?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok jelenleg, gimnáziumba járok. Nagyon nagy álmom régóta, hogy Ausztriába költözhessek. Ennek több oka is van, de annyira igazából nem lényegesek (csak imádom az ilyen szép, hegyes-erdős vidékeket, meg leginkább azért akarok oda költözni, mert annak a sportnak a "központja" amit évek óta csinálok, meg persze a jobb életkörülmények miatt is).

Ha minden úgy megy ahogy tervezem, 3-4 éven belül lesz egy hangmérnök szakmám. Angolul nagyon jól tudok, felsőfokú nyelvvizsgát fogok belőle tenni, viszont ami talán a legnagyobb baj, hogy a német (még) nem igazán megy. De még van egy csomó időm jobban megtanulni, ha kicsit ráfekszek.

Az a problémám még, hogy nincs egy ismerősöm sem kint, meg valósznűleg egyedül is mennék ki (ha addigra nem lesz egy barátnőm aki jönne vagy ilyesmi). Viszont autóm az lesz.

Szerintetek így egyedül sikerülne fiatalon teljesen kiköltöznöm oda, úgy hogy legyen lakásom és munkám? Mik ennek a feltételei és a "buktatói"?


2021. márc. 1. 00:56
 1/6 anonim válasza:
100%

Én is hasonló okoból, de én Svédországba szeretnék majd költözni. Szerintem, ha van elég pénzed, igazából akár sikerülhet is kiépítened az életedet ott. Mivel te már szakmával akarsz menni, nagyobb esélyed lesz, mint például nekem, mert én a gimnáziumot se akarom befejezni (ez mondjuk nem lényeges része a válaszomnak). Szerintem legyél céltudatos, és menni fog.

17F

2021. márc. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
78%

Az attól is függ, hogy mit szeretnél dolgozni és hány évesen akarsz kimenni.

Ha megvan a németed (anélkül kb esélytelen normális munkát csinálni), és még nincs munkatapasztalatod, akkor érdemes pár évet vendéglátózni, gyűlik a pénzed, szállás, kaja adott.

Addig is gyakorlod a németet, hozzászoksz az ország szabályaihoz.

Kimenni a 'nagyvilágba' kevés pénzzel és nagy elvárásokkal általában nem sikerül.

Én 19 évesen mentem ki bentlakásos bébiszitternek, a legtöbb ismerősöm így kezdte, persze az évek alatt már váltott az áhított szakmára, csak ugye alapoztak, ismerettséget szereztek a bébiszitterkedés alatt.

2021. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"ha addigra nem lesz egy barátnőm aki jönne vagy ilyesmi"


Jobban jársz az "ilyesmivel"

Vagyis lényegesen könnyebben be tudsz majd illeszkedni, ha inkább a helyi lányok ismeretségét keresed majd.

2021. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
semmi mert EU tagok. Veszel egy lakást, bejelentezel a hivataloknál és kész. Azért munkát jó ha találsz hogy meg is élj vmiből.
2021. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Erősen ajánlom, hogy a képzésedet már kint csináld. Diákként sokkal egyszerűbb egy új országban beilleszkedni, és óriási előny lesz a későbbiekben, hogy helyi végzettséged van, amit a munkaadók ismernek.
2021. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 Te egy pár évtizeddel le vagy maradva. Esélytelen német nélkül jó munkát találni? Például Bécsben, Európa egyik legnemzetközibb városában? Csak szólok, hogy még Budapesten is, a multicégek irodáiban rengeteg dolgozó van, akik magyarul egy szót se tudnak. Az tény, hogy némettudással sokkal könnyebb a munkakeresés, de az erős túlzás, hogy nélküle esélytelen.


Azt sem értem, hogy mi a fenének kell még mindig azt sulykolni a kiköltözni vágyóknak, hogy vendéglátózzanak meg mosogassanak. Ki kell nyitni a Linkedint vagy az indeed országspecifikus oldalát és szépen elkezdeni küldözgetni az életrajzokat a szimpatikus álláshirdetésekre. Igen, akár már Magyarországról, mert a kinti recruiter is 2 perc alatt összehoz egy Teams interjút, ha lát fantáziát az illetőben.

2021. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!