Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jelenleg hogy van az átkelés...

Jelenleg hogy van az átkelés a német határon?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok a tudatlanságomért, de mindenhol mást írnak, így megpróbálom itt is. Szóval, a párom román állampolgár, Németországból (ott dolgozik, van munkáltatói igazolása) jönne Magyarországra (látogatóba - nem kérek negatív kommentet, nem tudjátok, miért jön!). Kell pcr tesztet csináltatnia Németországban? Igaz, hogy a negatív teszt ellenében is 10 nap karantént fog kapni, és itthon is tesztelnie kell? Ha majd vissza akar menni Németországba, akkor mit kell csinálnia, ugyanígy lesz?

2021. márc. 18. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Magyarország felét nem tudom, főleg, hogy román állampolgár.

De ha Németországba jön vissza, akkor itt jelenleg köteles vagy egy 48 óránál nem régebbi negatív tesztet hozni, plusz Einreiseanmeldungot kitölteni, és ezután 10 napra karanténba vonulni.

Tartományonként eltérő lehet, talán B-W tartományban 14 nap, de nem vagyok biztos benne. Bayernban lakok, ott a fentebb írtak érvényesek. A 10 nap karantén lerövidíthető a karantén 5. napján elvégzett negatív eredményű teszttel.

De amúgy a hivatalos honlapokon minden infó fent van. Mivel a beutazást szigorították, várhatóan ellenőrzik. Vonatokon 100%-osan, kocsinál meg vagy megállítanak vagy nem.

2021. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Remélem valaki tud a Magyarországi részről is válaszolni, most az lenne aktuálisabb. :)

2021. márc. 18. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
En csak arrol tudok nyilatkozni, hogy Becs-Budapest kozott egyszer sem kaptam karantent, mikor vonattal jottem haza. Leutoljara (3 hete), olyan vonattal jottem, ami Munchenbol indult, na az a vonat 1 orat kesett Becsben, mert a nemet osztrak hataron ellenoriztek az utasokat
2021. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!