Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Románia a Kárpátokon...

Milyen Románia a Kárpátokon túl? Milyenek az emberek a magyar turistával?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Itt egy nagyon jó videósorozat ehhez :)


https://www.youtube.com/watch?v=WWhl8bLD_Vc

2021. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha nekifutásból oláhozol, akkor nem feltétlenül lesz jó élmény az előítéletek miatt, de amúgy a világon semmi gond nincs a románokkal, elég hasonló emberek, kimondottan jó humorral, a konyha olyasmi, mint a magyar, a keleti országrész elég olcsó is.
2021. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Félreérthető volt a kérdőszavak kiírása, cseppet sem bántó szandékkal írtam azokat.

Csak, hogy könnyebben megtalálják a kérdést. De inkább Olténiát kellett volna írnom, igaz.

2021. márc. 24. 15:25
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Magyarként semmi gondod nem lesz a román emberekkel. Az ország nagy része viszont nagyon provinciális. Nemrég voltam pl. a Buzau-i sárvulkánoknál; életemben nem láttam annyira elmaradott helyeket és embereket, mint arrafelé. Amit érdemes megnézni: Duna-delta, Bukarest, Sinaia, meg esetleg a moldvai kolostorok, ha érdekelnek az ortodox hagyományok.
2021. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2021. márc. 24. 15:46
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
A román emberekkel nem lesz gondod,de a közlekedési kultúra siralmas. Már, ha lehet azt kultúrának nevezni ami ott megy. Én nem szoktam ajánlani kezdő vagy esetleg gyámoltalanabb sofőröknek Romániát. Ami Mo-n megy az kutyf@sz* a románhoz képest. Erre is érdemes felkészülni, az utakon nincs barátság.
2021. márc. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

6:

Bulgária talán még annál is durvább...

2021. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem hinném.Nekem Bulgáriával csak jó tapasztalataim voltak. Mikor teherautósofőr voltam Romániába mindig csak éjszaka mentem, hogy megkíméljem magam az idegtől. A bulgárokat szerettem.
2021. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%
Na de honnan nézve, kérem. A Regátból a Kárpátokon túl az Erdély, innen nézve meg a Regát.
2021. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Én egyszer jártam arra, Moldovába utaztam vonattal. Kifejezetten barátságosak voltak az arra élők , beszélgettünk is a magunk módján a vonaton utazókkal, bár sok közös nyelvünk nem volt. Nem lesz ott semmi gond. Szegénység az persze van, óriási területi különbségek vannak Románián belül és mondanom sem kell, hogy nem kelet húzza fel az átlagot.
2021. márc. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!