Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olasz- és Spanyolország...

Olasz- és Spanyolország (Portugália?) érdekel főleg. 2020 előtti években ezerötszáz forint értékű fagylaltok és majd tizenötezer forintnyi ebédelések helyett a mediterráneum országaiban kijött valaki közületek olcsóbban? És ez csupán két példa volt.

Figyelt kérdés

Még Lengyelországban is találkozni sok helyen magyarországiaknál magasabb árakkal.


Ha kijöttetek olcsóbban, hogyan tettétek? Mit érdemes figyelembe venni? Vagy hova érdemes elmenni, ahol olcsóbb, mint a hasonló, csak drágább helyeken (éttermek, kávézók, stb.)?



2021. márc. 29. 00:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem nyaralásról van szó, a járvány elmúlta után letelepedés a családdal eme két (vagy három?) csodálatos hely egyikén. Home office-ról, nyelvtudásról nem kell írni. Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!
2021. márc. 29. 00:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 5€-s fagylalt teljesen normál ár bárhol, az 50€-s étterem inkább turisták által felkapott helyeken valószínű, egy jó családi kisvendéglőben eldugottabb helyen ott is meg lehet ebédelni 30-40€-ért, menüs kifőzdében vagy kantinban talán még annál is olcsóbban (csak ezeken a helyeken mondjuk nem biztos, hogy szóba állnak veled angolul).
2021. márc. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a Levendulában ettem már 1800-2000-ért is fagyit itthon, szóval majd (400 Ft-os euró mellett) külföldön, nyaralóövezetben 1500-ért egyáltalán nem sok.
2021. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem azért mondom, de ha a kiköltözősedhez itt tájékozódsz a gyakorikérdéseken, akkor sok jóra ne számíts! Mi az, hogy a nyelvtudásról nem kell írni? Beszélitek mindhárom nyelvet? Csak mert ez a három ország nem Skandinávia, meg Hollandia. Itt lepkehálóval alig tudsz összefogdosni olyat aki B2 szinten tud angolul.
2021. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Bocs, de ezekhez az árakhoz nem kell külföldre utaznod.

Az autópályákon állj meg bármelyik MOL kúton, és menjél be a Marché étterembe.

2021. márc. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de hol az összefüggés az éttermi árak, a fagylalt ára és a letelepedés között??


Amúgy többször is jártam már mindhárom országban és hidd el, hogy ott sem jó szegénynek lenni. Vagyis ha már anyagi gondot okoz egy fagylalt is, akkor hogyan jön képbe egy letelepedés??

2021. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Mi az, hogy a nyelvtudásról nem kell írni."


Azért mert mindenki (sok kérdésnél) előjön mindenféle olyan dologgal amiről még csak szó sem volt!


És talán azért sem kell írni mert magunk is tisztában vagyunk vele.


...de ilyesmire érdekes módon itt sokan nem gondolnak...


Ugyanakkor nem, megint ellent kell mondjak neked, nem csak itt tájékozódunk. Ez eddig egy a tizenhétből.


"Ezekhez az árakhoz nem kell külföldre utaznod."


Hát azért... :) Országunk "kicsit" olcsóbb, mint például Spanyolhon. :) Igaz a hazai 1800 forintos fagylalton elég sokan kiakadtak... :)


"És hidd el, hogy ott sem jó szegénynek lenni."


Ez most betalált... Sajnos igazat kell adnom neked.

2021. márc. 29. 11:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyezném, hogy óriási a munkanélküliség Spanyolországban és Olaszországban is. Baromi neház munkát találni. A magyar multiknál nagyon sok a spanyol és az olasz is (nekem is van olasz kollégám pl)

Spanyolországba költöző volt munkatársamat pedig 3-4-szer rúgták ki féléves határozott idejű szerződés után, mert adózás szempontjából jobban megéri nekik, ha félévente felvesznek valaki újat.

2021. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi kifőzde jellegű helyeken ettünk, egyik se verte ki a biztosítékot (Costa Dorada és Szicília), nem éreztem sokkal drágábbnak Budapestnél. Barcelona persze drága volt, de Catania annyira nem vészes.
2021. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg jóval átlag alatti magyar fizetéssel teljesen jól ki szoktam jönni Spanyolországban is.

igaz, nem szoktam étteremben enni, és fagyit is csak a Mercadona hűtőpultjából szoktam kivenni.

De ha tanulsz némi alázatot, a magyar áraknál olcsóbban és jobb minőségben fogsz élni.

Persze még egy feltétele lenne a dolognak... kérlek a jövőben ne itt érdeklődj :)

2021. márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!