Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki kellene utaznom Passau,...

Ki kellene utaznom Passau, Nemetorszagba (Budapestrol) autoval, karanten varhat ram ? Van hatarellenorzes vagy mire szamitsak a COVID miatt ?

Figyelt kérdés

Nem vagyok beoltva, 28 eves ferfi vagyok.


Ausztrian keresztul mennek, nem Szlovakia fele.



2021. ápr. 18. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Németországba való beutazáshoz 48 óránál nem régebbi negatív koronavírus-teszt kell. Ausztrián át tranzitálni lehet, regisztráció kell hozzá.
2021. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De kotelezo karanten var ram ha haza akarok jonni ?


Kb 1-2 napot toltenek Nemetbe.

2021. ápr. 18. 11:24
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha hivatalos / üzleti útra mész, akkor nem kell karanténba menned hazajövetel után.
2021. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De mennyire vizsgaljak ezt amugy ?


Teljes hatarzar van vagy csak szuroprobas ellenorzes?

2021. ápr. 18. 12:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Németországban is regisztrálnod kell és karanténba vonulnod.
2021. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Először is ha nem muszáj inkább ne menj mert roppant cirkuszos mert a hülye karantén miatt ülhetsz ott normál esetben 10 napig vagy 2 db - Pcr teszt és akkor de rendesek csak!5 napig és így eleve 1-2 napot már lehetetlen hogy ott tölts hanem lesz 1 hét belőle ha beleszámolod az 5 napot amit 2 nega pcr teszttel kapsz és mire elintézed amit akarsz szóval 1 hét.Gondold meg nagyon!Én nem mennék így mert marha macerás.Remélem véget ér már végre ez a cirkusz
2021. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mikor lesz vegre vege ennek az egesznek ???????
2021. ápr. 18. 15:00
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kérdés.Én is mennék hidd el ilyen karantén szabályokkal lehetetlen mert nem tudom elintézni amit akarok.Esetleg nyáron talán enyhítenek mint tavaly is de az se biztos....Pfff de unom már.....
2021. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
1-2 napot sajnos nem tudsz tölteni, mert negatív teszt esetén is minimum 5 nap karantén van előírva rizikóterületről érkezőknek. Magyarország már azt hiszem október óta rizikóterületnek számít. Németországban egy fontos szám van koronavírus tekintetében, az ún. 7-Tage-Inzidenz, ami azt mutatja meg, hogy az elmúlt 7 napban 100 ezer lakosra vetítve hány új fertőzöttet azonosítottak. Jelenleg ez Magyarország esetében közel 400, ami nagyon magas (összehasonlításként, Németországban 160). 50 alá kéne csökkennie ennek a számnak ahhoz, hogy Magyarországot levegyék a rizikóterületek listájáról és ne kelljen karanténba vonulni az érkezőknek. Ez azért valószínűleg jó pár hétig nem reális. Ha vigasztal, oltással se lennél előrébb, mert egyelőre nem részesülnek előnyben az oltottak.
2021. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 subrette ***** válasza:
100%

Az osztrák-magyar határon általában van ellenőrzés, ezért időnként torlódás szokott lenni a határ előtt.

A német-osztrák határon kisebb átkelőkön esetleges az ellenőrzés.

2021. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!