Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hányszor és mikor jártál...

Hányszor és mikor jártál Angliában és mi tetszett benne?

Figyelt kérdés

Mit néztél meg, pl. buszos utazáson vagy egyéb szervezett úton, mindenféle "kötelező" látnivalót? Sokat változott azóta az ország vagy az adott város? Fárasztó volt az utazás?

Turista szemmel kérdezem, nem munka/tanulás/odaköltözés miatt.



2021. ápr. 28. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyszer jártam ott, Londonban és Southamptonban, 2010 környékén. Az épületek nagyon tetszettek, és mivel nem dohányzom, a reptéren talált "Welcome to a smokefree England" plakátnak is nagyon örültem (itthon akkor még az éttermekben is szabad volt bent dohányozni).
2021. ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos még csak Londonban voltam ☹️. De kB minden tetszett.
2021. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Összesen 6 alkalommal jártam Angliában. Először 2011-ben, utoljára pedig 2019. decemberében. 2x voltam Londonban, tetszett a város hangulata. Utaztam a londoni metrón, voltam a palotában, London eye, Hyde Park, Trafalgar, Picadilly, stb. Jártam Leicesterben, Coventryben, Rugbyben, Hinckleyben, Nottinghamben, Lutonban ( nem csak a reptéren), Birminghamben. Általában véve jól éreztem magam. Ami kiakasztott, hogy karácsonykor pl a kisebb települések között leáll a tömegközlekedés, vagy pl nem tudtunk egy étterembe beülni, mert vagy zárva volt, vagy zártkörű rendezvény volt. ( Jelzem, ez csak a kisebb települések környékén tapasztaltam. Furcsa volt mikor a karácsonyomat Leicesterben töltöttem, a Boxing day alkalmával olyan kupit hagytak a vevők a boltokban, hogy elállt a szavam. A ruhák az állványokról halomban leverve álltak a földön, taposott rajta mindenki.

Bosszantó volt egy kicsit, hogy a mosdótál fölött külön csapból folyik a meleg illetve a hideg víz, kézmosáskor ez elég kellemetlen.

Ja, és egyszer sem szervezett úton voltam, egyedül repültem mindig.

2021. ápr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

En itt elek, viszont elmondhatom, az igazi gyongyszem videken es falvakban van. Itt az nem mucsa, hanem elokelo, megallt az ido, gyonyoru farmhazak, cottage-ok kertecskek.

Kedvencem pedig a Peak District Nemzeti Park. Semmihez sem hasonlithato taj.

2021. ápr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3x. Csatlakozom az előzőhöz, vidéken sokkal több szépséget találni, mint a nagyvárosokban.
2021. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

3-szor, egyszer 11 évesen, egyszer 17 évesen, mindkétszer angolversenyen nyertem az utat.

Legutóbb 2019-ben voltam munkaügyben.

Londont nagyon utálom, túl sok az ember, nagy a tömeg, idegesít a közlekedés egyáltalán nem volt szimpatikus város. Gyerekkoromban voltam Bristolban meg egyéb kisebb városban, vidéki részeken, azok nekem emlékeim szerint sokkal kellemesebbek.

Ami viszont tetszik, hogy a legtöbb múzeum, kiállítás ingyenes.

2021. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szerettem Angliát, ennek ellenére éltem egy évet Liverpoolban és elég sokszor voltam egyébként is. Londonban háromszor voltam de oda nem tudnának annyit fizetni, hogy visszamenjek, Bristolban 4-5 alkalommal, Leedsben 2x, és mindegyik nagyváros mellett vidéken is a környéken, nemzeti parkokban stb. Azért mentem leginkább, pláne ennyiszer, mert élt kinn barát, akit látogattam. Manchesterbe a covid mizéria előtt évente 3-4x utaztam koncertre Írországból ahol egyébként most élek. Nem lett a szívem csücske semmilyen szempontból őszintén szólva, nem vagyok oda Angliáért és az angol kultúráért.

Ugyan nem Anglia, de Skóciát alaposan bejártam, imádom, bármikor visszamennék és Belfaston kívül Észak-Írország is jó élmény volt.

2021. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegszer voltam, főleg Londonban. Leginkább az tetszett ill. tetszik, hogy a modern és a régi mennyire megfér egymás mellett a városban. Hogy a csupaüveg felhőkarcolók tövében ott állnak a viktoriánus vagy akár középkori kis épületek, templomok.
2021. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!