Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Belgrád-Bar vonatutat...

A Belgrád-Bar vonatutat megtette már valaki? Milyen az éjszakai vonat Barig?

Figyelt kérdés

Tudom nincs most Bp-Belgrád közt még vonat, így ha minden helyreáll, akkor Belgrádig flix, onnan Barig vonat.

Mennyire lehet aludni ezen, milyenek a kocsik? Lehet alkoholt inni? Hárman mennénk, kalandvágyó fiatalok, imádjuk a balkáni hangulatot.


2021. máj. 5. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont a Balkánon zavarna bárkit az, ha vonatozás közben megisztok ezt-azt? Amíg kulturáltan viselkedtek, addig senkit sem fog zavarni.
2021. máj. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vicces volt. Ha jól emlékszem odafele nappalival mentünk visszafele Podgoricában szálltunk fel az éjszakaira. Egy hónappal korábban rázuhant egy fa a sínre a szerb oldalon, nem siettek megjavítani, így pótlóbusszal kellett utaznunk. A buszt a határon egy órára megállították, nem mehetett tovább, majd olyan buszokat küldtek helyette, amiken alig fértünk el. A hazaúton az éjszakai vonaton nem hálókocsis helyet foglaltunk (ha volt egyáltalân olyan), de van egy olyan típusú fülkés kocsi, amiben összetolhatók az ülések, így simán lehet aludni. Az éjszaka közepén ugye ismét átszállás, a szerb oldalon már nem sikerült ilyen kocsikat adni, nappali kocsinak kényelmes lett volna, mert nagy volt a hely, de éjszaka ez azt jelentette, hogy a lábadat sem tudtad feltenni a szemközti ülésre. Természetesen mindkét irányba órákat késett.

Valószínűleg ti szerencsésebbek lesztek, és ha bírjátok ezt a hangulatot, meg az az egyik első kérdésed, hogy lehet-e alkoholt inni, nagyon fog tetszeni.

Amikor az Shkodra tó mellett mentek el (át a hídon) mindenképp nézzetek ki az ablakon, az az egyik legszebb szakasza szerintem.

2021. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy főleg visszafele mindenképp számoljatok rá pár órát a belgrádi átszállásra (én legalább 5-öt számolnék, ha kijön úgy), mert ott állandóan késnek a vonatok, különösen az ilyen hosszú utakon.
2021. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Párszor mentem... két éve utoljára. Én úgy emlékszem hálókocsik nem voltak, de kevesen utaztunk többnyire. Büfékocsiban volt vodka, ez-az, és lehetett dohányozni. Konnektor csak a büfé kocsiban volt, és az kellett a hűtőknek :)


Podgorica felejtős, én innék egy rakit szembe a bari vasutállomással aztán mennék tovább Ulcinba, másnap Shkodra. Niksicko a sörük, azt kérjetek! :)

2021. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!