Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egy érettségivel lehetséges...

Egy érettségivel lehetséges munkát találni Írországban vagy Izlandon?

Figyelt kérdés

Eddig csak 1 évet dolgoztam egy kertészetben, nincs sok munka tapasztalatom. De nagyon szeretnék idővel kiköltözni egyik vagy másik országba de inkább Írországba. Mondhatni ez a célom, nem a jobb fizetés miatt mennék ki hanem hogy ott kezdjem el az életem. Nyelvel nincs bajom angolul tudok és nagyon szívesen megtanulok Izlandi vagy ír gealül is.

Mi kell ahhoz hogy kitudjak költözni?(pénzt leszámítva azt már elkezdtem gyűjteni.) Facebook csoportokban folyton azt hallom hogy szinte nincs albérlet Írországban, és nincs rokonom aki kint élne egyik országban sem és egyedül mennék ki.

20f



2021. máj. 11. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Izlandra ki sem engednek, mert nem EU tagok nem fogadnak akárkit.



Írországban lehet esélyed, de nem sok. Dublin elég drága, bár még így is a legtöbb lehetőség ott van.

2021. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiába tudsz angolul, az nem előny, mert ott mindenki tud. Baj az, hogy nincs mesterséged. Tróger munkára ha felvesznek, de abban nincs köszönet, a fizetésed elmegy házbérre és kajára. Okosan tennéd, ha itthon kitanulnál valamit, amire majd ott alapozhatsz.
2021. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az alapállással jövő tavasztól egy izlandi koszt plusz kvártélyos izlandi meló tűnik a legjobb opciónak, mert bár nem EU tagok, az EGT-ben benne vannak, így a munkavállalás nem különösebben macerás, plusz ha nem akarsz, nagyjából semmire nem kell költeni. Azt persze észben kell tartani, hogy Izland egy olyan igazi ördögsziget, ahol nyáron is simán van 5 fok meg jéghideg, vízszintesen szakadó eső, szóval nem való mindenkinek, én tuti felkötném magam pár hónap után, de a fizetések magasak, arra alkalmas, hogy egy vidéki ház önrészt vagy egy hosszabb utazásra valót összeszedj egy szezon alatt.
2021. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 lehet bolondnak fogsz nézni de én jobban szeretem ha esik és fúj a szél minthogy hétágra süt a nap.

Ezért is vonz ez a két szigetország.

Erről a koszt plusz kvártély munkárol most hallok először, eltudnád nekem mondani mit értel ez alatt?

2021. máj. 11. 23:08
 5/8 A kérdező kommentje:

#2

Facebook csoportban több olyan ember van kint Írországban aki nemhogy írül de még angolul sem tud. Persze ők biztos szakmával vannak kint, de én nem tudom mit tanuljak ki ami ott is jó lenne.

2021. máj. 11. 23:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

@4 Adnak kaját meg szállást, így a teljes fizudat félre tudod tenni, ami egy olyan országban nem hátrány, ahol egy szelet Snickers 1000 Ft, egy sör a kocsmában 4000 Ft, egy jobb gyapjú pulcsi meg 50000 Ft.


@5 Írországban nagyon kevesen beszélnek írül, angolul viszont minden helyi tud.

2021. máj. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én régóta Írországban élek, nincs diplomám, de releváns szakmai tapasztalattal jöttem ki és anyanyelvi szintű angollal, így könnyen ment a munkakeresés, soha nem tapasztaltam diszkriminációt. Azóta cégen keresztül szereztem hivatalos képesítést itt, de itt a tapasztalatot nézték, egyetlen helyen utasítottak csak el a diploma hiánya miatt, nem ez a megszokott. Legyen egy szakmád, vagy szakmai tapasztalatod ha irodai munkáról van szó és gyúrj rá az angolra. Dublin kegyetlen drága lakhatás szempontból, ha tudod akkor inkább Galway vagy Cork környékét célozd meg, vagy készülj fel arra, hogy egy jó darabig elég sok lakótársad lesz.

A gaelicet felesleges megtanulnod, az írek többsége sem beszéli, hiába tanítják az iskolákban.

2021. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is Írországban élek. Az előző szépen összefoglalta. Ami nehézség, az az a tény, hogy a Covid nagyon odavert a gazdaságnak. Referencia, piacképes szakma és gyakorlat nélkül csak ilyen minimalbéres csicskamunkára van esélyed. Az albi drága, és lakáskrízis van. Nincs itteni referenciád, nagyon kevesen lennének hajlandóak neked kiadni a lakást, maikor van helyetted rá 1000 masik x éves referenciával, rendezett körüényekkel. Szobát bérelhetez olyan €500-850 között, de az röhej, és válogatósak, akik már ott laknak. Egy két szobás flat átlag olcsóbb helyeken olyan €1200-€1300, plusz kaució.

Most nagyon nincs értelme kijönni, hisz sokan nem tudnak még dolgozni a lockdown miatt, és a munkáltató köteles először őket visdzavenni

2021. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!