Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mikor indulnak a nemzetközi...

Mikor indulnak a nemzetközi járatok?

Figyelt kérdés
Több szomszédos országgal él a kétoldalú megállapodás. Szálláshelyek, szolgáltatások nyitva, azoknak a külföldieknek is, akik beutazhatnak a megállapodás értelmében. Mi az akadálya, hogy kevesebb járattal, de elinduljon a nemzetközi busz, vonat pl. Horvátországba, Szerbiába, Szlovéniába? Erről semmilyen tervezetet vagy bejelentést nem találtam. Van esetleg olyan, aki MÁV-nál vagy Flixbus-os alvállalkozónál dolgozik vagy tud valamit?

2021. máj. 12. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor indítják el, amikor már jó eséllyel nyereségesen tudják üzemeltetni, azaz: legalább félig meg tudják tölteni ajáratokat. Ehhez az kell, hogy még további könnyítések legyenek.... AMikor az emberek már mernek nekiindulni.
2021. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most és eddig is mennek, mentek nemzetközi járatok, pl repülő az tapasztalat.
2021. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
A 14, menetrend szerint működő vasúti határátmenetből 6 van csak lezárva. Csak Szerbia és Ukrajna felé nincs vasúti eljutási lehetőség most. Szóval nem olyan rossz a helyzet!
2021. máj. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Ami a vasúti közlekedés illeti:

Ausztria felé június 1-től áll vissza a normál menetrend, kisebb korlátozásokkal (pl. a Kolozsvár/Szatmárnémeti-Bécs vonat nem fog közlekedni).

A RegioJet Budapest-Bécs-Prága járatai várhatóan június 13-tól közlekednek majd.

Ukrajna felé szintén június 1-től indul a forgalom, de a közvetlen Budapest-Munkács vonat csak Budapest-Csap között fog közlekedni.

2021. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Horvátországba (Split) is lesz közvetlen vonat? Vagy csak a Regiojet idén?

2021. máj. 12. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV még nem tette közzé a Hprvátországba közlekedő járatát, pedig nagyon jó szolott lenni a hálókocsis utazás. Szerintem idén lesz a tavaly a járvány miatt kimaradt. De már lassan aktuális lenne kihirdetniuk mert június közepétől szokott járni. De semmi információ nincsen ezzel kapcsolatban. A RegioJet jár Pesten keresztül arra lehet is jegyet venni már február óta. Jó lenne ha a MÁV is aktivizálná magát mert nagyon szerettem de kénytelen leszel a Regio Jet járatára jegyet venni ha a MÁV nem indít. A Balaton nekem túl drága én azt nem engedhetem meg magamnak marad külföld… 🙂
2021. máj. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem köszi. Az előszezoni menetrendben szerepel az Adria gyorsvonat, csak még nagy a csend róla. Azért kérdeztem, hogy hátha többet tudsz, hogy ez csak ilyen tervezet, vagy egyértelmű a szándék a MÁV részéről.


[link]


Regiojet csak kora délután érne le (késést nem számolva), komp miatt csak a reggeli érkezés opció sajnos. Flixbus-ról is jó lenne már hallani..

2021. máj. 12. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez a baj hogy nagy a csend róla… Pedig mindenkinek az érdeke az lenne ha a jegyeket nem az indulás előtt egy héttel lehetne megvenni. Minden nyáron fullon ment ez a járat. Én nem tudok semmit róla de nehezen tudom elképzelni hogy az idén kimaradna mert minden èvben járt nagyon hosszú ideje. Csak még szokás szerint ülnek rajta aztán utolsó héten durr bele meghirdetik…
2021. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!